Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.01 15:43

Savivaldybės tikina, kad socialinio būsto vis dar gali tekti laukti iki 10 metų

Didžiųjų miestų savivaldybės tikina, kad nors žmonių, laukiančių socialinio būsto, eilės trumpėja, kai kuriems gyventojams tokio būsto vis tiek tenka laukti iki 10 metų.

Sostinėje socialinio būsto laukia per 1,5 tūkst. asmenų arba šeimų. Pasak „Vilniaus miesto būsto“ vadovo Tado Balsevičiaus, būsto gali tekti laukti ir 5 ar 10 metų, tačiau pastaruoju metu eilė trumpėja.

T. Balsevičiaus teigimu, situacija gerėja dėl galimybės gauti kompensaciją už būsto nuomą.

„Žmogus, kuris atitinka įstatyme numatytus pajamų dydžius, gali susirasti būstą privačioje rinkoje Vilniaus mieste ir tokiu būdu gauti 80 eurų kompensaciją vienam asmeniui“, – LRT RADIJUI sako jis.

Kaune ir Klaipėdoje socialinio būsto laukia apie 600–700 asmenų ar šeimų.

Pasak Egidijos Abeciūnienės iš Kauno savivaldybės, kiekvieno buto laukiančio gyventojo atvejį stengiamasi vertinti atskirai.

„Yra išanalizuojama žmogaus situacija, ar jam dabar reikėtų piniginės paramos, o gal jam labiau reiktų darbo, padėti jį surasti“, – LRT RADIJUI pasakoja E. Abeciūnienė.

Klaipėdos socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė teigia, kad savivaldybė įvairiais būdais didina socialinių būstų skaičių.

„Pirkdama butus rinkoje ir statydama namus. Taip pat savivaldybės būstai, tuštėjantys dėl įvairių priežasčių, yra suremontuojami, nuomojami asmenims ir šeimoms“, – supažindina ji.

Pasak D. Netikšienės, vidutinis būsto laukimo terminas Klaipėdoje yra sutrumpėjęs nuo 13 iki 8 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi