Lietuvoje

2019.11.01 08:30

Orai: savaitgalio planus gali sutrikdyti rūkas, krituliai ar stiprus vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.11.01 08:30

Laukia šiltas lapkričiui būdingas savaitgalis, LRT RADIJUI sako sinoptikas Tadas Kantautas.

Penktadienį ryte kai kuriose šalies vietose vis dar tvyro rūkas, temperatūra svyruoja apie 0–3 laipsnius šilumos. Naktį kai kuriuose rajonuose – Žemaitijoje, šiauriniuose rajonuose – silpnai pašalo, tad susidarė plikledis.

Dieną bus debesuota su pragiedruliais, didesnė pragiedrulių tikimybė – šiauriniuose, vakariniuose šalies rajonuose, pietiniuose ir rytiniuose jų bus mažiau. Daugelyje rajonų palis, tačiau krituliai nebus gausūs. Kai kuriose šalies vietose net ir dienos metu gali susiformuoti rūkas. Pūs nestiprus pietvakarių vėjas, temperatūra dieną pakils iki 4–9 laipsnių šilumos, pajūryje – iki 10 laipsnių šilumos.

Šeštadienį ir sekmadienį kritulių sulauksime kiek daugiau. Šeštadienio naktį krituliai dar nebus gausūs, palis tik vietomis. Tačiau dieną debesuotumas didės. Antroje dienos pusėje jau vidurdienį pradedant vakariniais šalies rajonais pradės lyti, lietaus debesys greitai atkeliaus ir į kitus šalies rajonus. Vėjas pūs iš pietvakarių, dieną – iš pietryčių ir įdienojus vis stiprės, pajūryje jo gūsiai gali pasiekti ir 15 m/s. Temperatūra bus panaši į penktadienio, svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 šilumos, dieną nuo 5 iki 9 laipsnių šilumos.

Sekmadienį ir naktį ir dieną vyraus debesuoti orai, daug kur palis. Vėjas išliks gana stiprus, pietinių krypčių. Į šalį atkeliaus šiltesnis oras, naktį temperatūra svyruos nuo 3 iki 8 laipsnių šilumos, dieną pakils iki 8–12 laipsnių.