Lietuvoje

2019.10.31 14:59

Į reabilitacijos centrą Alytuje parvežami dėl gaisro evakuoti jo gyventojai

Į reabilitacijos centrą Alytuje ketvirtadienį parvežami dėl gaisro evakuoti jo gyventojai, pranešė Alytaus savivaldybė.

„Gauti Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos tyrimai, pagal kuriuos Medicininės reabilitacijos ir sporto centro patalpų oro tarša neviršija nustatytų normų. Todėl šiandien centro gyventojai jau bus parvežami namo“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Reabilitacijos centro gyventojai, daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, miesto autobusais bei greitosios pagalbos automobiliais, padedant kariams, buvo evakuoti dėl gaisro šalia esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“.

Jie buvo apgyvendinti kitose Alytuje esančiose įstaigose – ligoninėje, stadiono viešbutyje ir kitur, čia jie gyveno ilgiau nei dvi savaites, nuo pirmosios gaisro dienos.

Kaip BNS sakė centro vadovė Irma Maskeliūnienė, evakuoti gyventojai laukė akimirkos, kai galės sugrįžti į jos vadovaujamą įstaigą.

„Jau parvežti beveik visi, bet dar vežami iš ligoninės, dar paskutiniai grįžta iš globos įstaigų, kitus atveš iš namų namiškiai. Evakuacijos metu buvo išvežti 93 centro gyventojai“, – sakė Irma Maskeliūnienė.

„Aš pati kai kuriuos važiavau pasiimti. Labai visi norėjo namo. Namai jiems yra mūsų įstaiga. Jiems akys sužibėjo, kai įėjo į savo kambarėlius, savo palatėles, nes jau norėjo sugrįžti“, – pridūrė centro direktorė.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną.

Ugnis užgesinta per kelias dienas, bet gaisravietėje ugniagesiai dirbo iki praėjusio penktadienio, nes sudegusios padangos dar smilko ir teršė aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

Dėl gaisro Alytaus mieste ir rajone paskelbtos ekstremalios situacijos.

Įmonėje „Ekologistika“ kilęs gaisras vadinamas viena didžiausių šalies ekologinių nelaimių.