Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.31 14:42

Džiugelis po LRT tyrimo: Neringos meras demonstruoja ciniškumą

Sysas: lapkričio 7-ąją teiksime siūlymą Seimui

Tai yra ne tik politinės, bet ir teisinės atsakomybės klausimas. Matoma, kad meras slepiasi už biurokratinių procedūrų. Taip, reaguodamas į LRT tyrimą, LRT RADIJUI sako Seimo narys Justas Džiugelis.

Neringos savivaldybė tikina panaikinusi leidimą jai priklausančius tarnybinius butus pernuomoti Nidos turistams, tačiau LRT Tyrimų skyriaus turimi duomenys rodo, kad draudimo paiso ne visi neringiškiai.

Seimo narių grupė vasarą registravo paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisą, kuria siūlė uždrausti savivaldybės bustus išnuomoti. Vienas šios grupės narių, socialdemokratų partijos tarybos narys Algirdas Sysas sako, kad lapkričio 7-ąją šis siūlymas bus pateiktas Seimui.

„Mano manymu, visi į tai turėtų reaguoti vienodai. Man atrodo, kad būstas yra suteikiamas tada, kai jis reikalingas, bet ne tam, kad būtų daromas verslas. [...] Jeigu žmonės nesupranta, kad taip elgtis nedera, reikia viską užtvirtinti įstatymiškai“, – sako A. Sysas.

Paklaustas, kaip vertina susidariusią situaciją Neringoje, „valstiečių“ frakcijos Seime atstovas Tomas Tomilinas teigia pritariantis, kad tokie apribojimai atsirastų.

A. Sysas teigia su Neringos meru susitikęs ir esą šis patikino, kad tokių atvejų nėra.

„Labai gaila, kad galbūt ir merą kažkas pakiša“, – sako A. Sasys.

LRT tyrimas rodo, kad kurorto savivaldybės kontroliere tapo tarybos nario Ričardo Kičiatavo žmona, pati nuomojanti savivaldybės butą, tačiau politikė gali kontroliuoti, ar savivaldybės nekilnojamasis turtas valdomas efektingai.

T. Tomilinas ragina tiek vietos opozicijos atstovus, tiek tarybos narius šiuos klausimus spręsti, tačiau, anot jo, tam nereikia didelio centrinės valdžios įsikišimo.

„Mes neturėtume labai griežtinti savivaldos kontrolės iš centro. Bent jau man tai nėra priimtinas kelias“, – teigia T. Tomilinas.

Per pastaruosius kelis mėnesius asmenų, laukiančių socialinio būsto, padaugėjo, o skurdžiausiai gyvenantys Neringos gyventojai jo laukia dešimtmečiais. Tėvynės sąjungos frakcijos Seime narys J. Džiugelis teigia šią istoriją matantis kaip „demonstruojamą apgailėtiną Neringos mero ciniškumą“.

„Tai yra ne tik politinės, bet ir teisinės atsakomybės klausimas. Matoma, kad meras slepiasi už biurokratinių procedūrų. Jis savivaldybėje yra sukūręs komisiją ir atsišaudo tiek į tarnybų, tiek į audito norą bendradarbiauti šiuo klausimu, o iš tiesų mero pareiga yra bendradarbiauti su tarnybomis“, – komentuoja J. Džiugelis.

Pasak A. Syso, tam tikri poslinkiai Neringoje įvyko, esą meras savo butą pridavė turto fondui, tačiau kyla problemų dėl kitų politikų.

„Reikia baigti šį procesą, kad žurnalistams kiekvienąkart paskambinus nebūtų nuomojami savivaldybiniai butai. Reikia čia padėti tašką“, – pabrėžia A. Sysas.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi