Lietuvoje

2019.10.31 11:54

Po vizito Japonijoje prezidentas Nausėda aplankė Pietų Korėjoje studijuojančią dukrą

Prezidentūra: į Pietų Korėją vyko tik prezidentas su žmona; atnaujinta 13.46

Po vizito Japonijoje praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė aplankė Pietų Korėjoje studijuojančią dukrą.

Prezidento atstovai teigia, kad skrydis iš Japonijos į Vilnių per Seulą ir kitos kelionės išlaidos buvo apmokėtos šeimos lėšomis.

Apie šalies vadovo apsilankymą Pietų Korėjoje nebuvo skelbta.

Prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis LRT.lt paklaustas, kokiomis lėšomis buvo apmokėtas Vadovybės apsaugos departamento (VAD) apsaugos darbuotojų ir kitų darbuotojų vizitas į Pietų Korėją, atsakė, kad Seule lankėsi tik prezidentas ir žmona Diana, likusi delegacija išvyko į Lietuvą.

VAD direktorius Rymantas Mockevičius LRT.lt patvirtino, kad VAD pareigūnai prezidentą ir jo žmoną lydėjo ir Pietų Korėją.

„Mes 24 valandas per parą saugome prezidentą, jo namus. Kur jis būna, ten ir mes būname. Kaip šešėlis iš paskos. Prezidentui paskirta valstybės apsauga, pagal jo užimamas pareigas, ir mes jį saugome, kur jis bebūtų, bet kuriuo paros metu. [...] Mūsų vyrai važiavo su prezidentu, jį lydėjo ir Japonijoje, ir Pietų Korėjoje. Išlaidos, kurios buvo jo, jis pats susimokėjo, o mūsų išlaidas už vyrų keliones mes patys padengiame. Tam valstybė mums ir yra numačiusi biudžetą. Viskas yra normalu ir legalu“, – tvirtino R. Mockevičius.

Vėliau patikslinta, kad tarnyba sumokėjo pareigūnams komandiruotpinigius, apmokėjo jiems nakvynes.

Šią informaciją patvirtino ir prezidentūra. Jie tikino, kad prezidentas saugomas nuolat – ir Lietuvoje, ir per oficialius vizitus į užsienį, poilsio ar asmeninių kelionių metu.

Prezidentūra teigia, kad dalį asmeninės kelionės dalies išlaidų G. Nausėda jau apmokėjo, likusi dalis bus apmokėta sulaukus galutinių sąskaitų iš agentūros, per kurią buvo užsakyta kelionė.

Anot prezidento atstovo žiniasklaidai A. Bubnelio, prezidentas vizito Japonijoje metu nuolat domėjosi situacija Alytuje.

„Tiek prieš išvykstant į Tokiją, tiek ir vizito Japonijoje metu prezidentas aktyviai domėjosi situacija Alytuje. O patarėjai nuolat bendravo su ekstremalios situacijos valdyme dirbusių institucijų atstovais ir perduodavo prezidentui informaciją apie situaciją“, – tikina jis.

„Praėjusį savaitgalį, grįždamas iš penktadienį pasibaigusio vizito Japonijoje, prezidentas su ponia Diana aplankė Pietų Korėjoje studijuojančią dukterį ir pasveikino ją su gimtadieniu. Viename iš Pietų Korėjos universitetų Seule prezidento dukra studijuoja pagal Medijų komunikacijos magistrantūros programą“, – BNS nurodė prezidento komunikacijos grupė.

„Į Vilnių prezidentas sugrįžo sekmadienį vakare. Tiek prezidento, tiek ir ponios Dianos lėktuvo bilietų iš Japonijos iki Vilniaus per Seulą, viešbučio bei kitos kelionės išlaidos yra apmokamos prezidento šeimos lėšomis“, – teigiama atsakyme.

Anot komunikacijos grupės, kartu su prezidentu Japonijoje viešėjusi delegacija panašiu metu išskrido į Vilnių ir į Lietuvą sugrįžo penktadienį vakare.

Pasak G. Nausėdos atstovų, jo vizito Japonijoje programa dėl skrydžio į Pietų Korėją nebuvo koreguojama.

G. Nausėda Japonijoje dalyvavo naujojo imperatoriaus Naruhito intronizacijos ceremonijoje.