Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.17 12:32

Atleistas Lietuvos žydų rabinas

BNS 2015.08.17 12:32

Iš Lietuvos rabino pareigų atleistas Chaimas Bursteinas, kurį Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė apkaltino skleidžiant melą apie Šnipiškių kapines Vilniuje.

Iš Lietuvos rabino pareigų atleistas Chaimas Bursteinas, kurį Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė apkaltino skleidžiant melą apie Šnipiškių kapines Vilniuje.

„Vilniaus žydų bendruomenės religinės tarybos sprendimu nutarta, kad pasibaigus sutarties su Chaimu Bursteinu terminui jos nepratęsti ir paskirti Shmuelį Yatomą laikinai atlikti rabinui priskiriamas funkcijas, kol pareigas pradėtų eiti naujas rabinas“, – pranešė Lietuvos žydų bendruomenė.

Bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky BNS teigė, kad C. Bursteinas „skleidė visiškai melagingą informaciją apie Šnipiškių kapines“.

C. Bursteinas sakė, kad rekonstrukcija gali padaryti žalą žydų kapinėms, ir kaltino F. Kukliansky autoritariniu valdymu.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės teigimu, Lietuvos vyriausybės planus rekonstruoti Sporto rūmus, kurių dalis stovi ant buvusių žydų kapinių vietos, remia tiek Lietuvos žydų bendruomenė, tiek Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetas (CPJCE), nes bus renovuotas tik vidus, o teritorija aplink pastatą bus išlaikyta kaip memorialinis parkas.

„Vyriausybė teisingai nusprendė, kad reikia renovuoti pastatą, įrengiant jame konferencijų ir kultūrinių renginių centrą. Kadangi šis pastatas buvo įtrauktas į architektūros paveldo sąrašą, jokių reikšmingų struktūrinių pokyčių daryti negalima, bus renovuotas tik vidus. Teritorija, esanti aplink pastatą, bus išlaikyta kaip memorialinis parkas jame bus užrašai apie  žinomus žmones, kurie čia buvo palaidoti“, – nurodė F. Kuliansky.

„Turėtume džiaugtis pasiektu susitarimu, kuris galėtų tapti pavyzdžiu kitoms vyriausybėms šioje pasaulio dalyje, kaip reikia spręsti panašius iššūkius, gerbiant ir saugant žydų kapines ir Holokausto masinių žudynių vietas“, – teigė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi