Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.31 09:43

Pritrūkus pinigų, Vyriausybė iš skolintų lėšų vaiko pinigams skiria dar 42,5 mln. eurų

Ignas Jačauskas, BNS 2019.10.31 09:43

Pritrūkus lėšų vaiko pinigų išmokoms lapkričiui ir gruodžiui, Vyriausybė iš pasiskolintų lėšų tam skirs papildomus 42,5 mln. eurų.

Vyriausybė nurodo, papildomų pinigų prireikė, nes atsirado daugiau vaiko pinigų gavėjų nei planuota.

2019-ųjų biudžeto projekte vaiko išmokoms buvo numatyta 342,5 mln. eurų.

Anot socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės, pinigų trūkumas buvo prognozuotas dar pernai priimant biudžetą, tačiau nuspręsta palikti galimybę skirtumą padengti iš skolintų lėšų paskutinį metų ketvirtį, įvertinus realų pageidaujančiųjų gauti išmokas asmenų skaičių.

„Su vaiko pinigais žiūrėjome tiesiog faktą – vaikus, ir tikrai buvome numatę daugiau tų lėšų, tiesiog, su galimybe skolintis“, – teigė E. Radišauskienė.

Ji tikina, kad nepaisant to, jog sprendimas dėl lėšų priimtas paskutinėmis spalio dienomis, vaiko pinigai už lapkritį gyventojams neturėtų vėluoti.

Vyriausybė taip pat nusprendė, kad dar 10,7 mln. eurų bus skirta skatinamosioms įmokoms į pensijų fondus, įvertinus didesnį norinčiųjų dalyvauti pensijų kaupime skaičių.

„Atkreipiame dėmesį, kad iš tiesų daugiau žmonių išreiškė norą ir pasitikėjimą pensijų kaupimo sistema, mes pamatėme, kad įsitraukė į ją, ir atsiranda didesnis lėšų poreikis. Viskas yra normalu, galvojome, kad bus mažiau žmonių“, – tikino viceministrė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi