Lietuvoje

2019.10.30 22:30

Nuodingoji Alytaus gaisro „vėjų rožė“ labiausiai paveikė net 25 rajono kaimus

pateikiamos rekomendacijos
alytausgidas.lt 2019.10.30 22:30

Atlikus rizikos vertinimą pagal Aplinkos ministerijos sudarytą teršalų sklidimo „vėjų rožę“, įvardinti 25 gaisro Alytuje galimai labiausiai paveikti Alytaus rajono kaimai.

Žemiau pateikiame 25 gaisro Alytuje galimai labiausiai paveiktus kaimus:

Butkūnai
Butrimiškiai
Daugirdėliai
Dubėnai
Dubiai
Geniai
Jasunskai
Jurgiškiai
Kaniūkai
Karklynai
Kelmanonys
Kriauniai
Laburdiškės
Likiškėliai
Likiškiai
Miklusėnai
Navickai
Radžiūnai
Raudonikiai
Rumbonys
Talokiai
Taukotiškės
Užubaliai
Zaidai
Žaunieriškiai

Iš ūkių šiose teritorijose, kurios patenka į gaisro paveiktą zoną, siekiant užtikrinti, kad užterštas pienas nepatektų į rinką, pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms uždrausta supirkti pieną.

Informacija pieno ūkių savininkams

Leidimas atnaujinti žaliavinio pieno tiekimą rinkai (t. y. pardavimą pieno supirkimo punktams ar tiesiogiai vartotojams), naudojimą asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti bus suteikiamas individualiai kiekvienam ūkiui. Įvertinus gautus pieno mėginių, atrinktų iš konkretaus ūkio, laboratorinių tyrimų rezultatus ir gyvulių girdymo, šėrimo ir laikymo ūkyje sąlygas.

Informacija ūkinių gyvulių laikytojams

Visi skerdžiami gyvuliai iš gaisro paveiktos teritorijos į skerdyklas gali būti vežami ar skerdžiami asmeninėms reikmėms tik gavus atskirą leidimą.

Ūkinių gyvulių laikytojams, patenkantiems į gaisro paveiktą zoną, draudžiama parduoti tiesiogiai iš ūkių ir kitose prekybos vietose mažais kiekiais gaminamus gyvūninės kilmės maisto produktus: kiaušinius, naminių paukščių ar gyvūnų mėsą ir jos produktus.

Rekomendacijos gyventojams

Nevartoti maistui ir neprekiauti natūraliuose ar dirbtiniuose vandens telkiniuose sužvejota žuvimi, sumedžiotų žvėrių mėsa, surinktais grybais, miško uogomis, kol bus gauti taršos poveikio aplinkai vertinimo tyrimų rezultatai.

Kita svarbi informacija

Iš aplinkos su oru, vandeniu ar maistu į žmogaus ar gyvūnų organizmą patenkantys dioksinai sukelia lėtinius apsinuodijimus, kurių poveikis juntamas ilgą laiką. Jie tirpūs riebaluose ir šiek tiek vandenyje, kaupiasi organizmo riebaliniame audinyje.

Net labai maži dioksino kiekiai neigiamai veikia sveikatą ir kelia pavojų gyvybei. Teritorijų, kurioms taikomi apribojimai, sąrašas, esant būtinybei, gali būti keičiamas.