Lietuvoje

2019.10.30 19:56

Susiviliojo darbu iš namų, bet pakliuvo į sukčių pinkles

policija įspėja
LRT.lt2019.10.30 19:56

Antradienį Šiaulių apskrities policija feisbuke išplatino merginos istoriją, kuri pakliuvo į sukčių pinkles – tariamai buvo įdarbinta elektroniniu būdu, bet liko be darbo ir su 2 200 eurų nuostoliu.

Kaip rašoma, į policiją kreipėsi mergina, kuri internete pamatė skelbimą dirbti nuotoliniu būdu iš namų. Susisiekusi dėl galimo darbo sužinojo, kad tam reikalingas elektroninis parašas, tad netruko tuo pasirūpinti ir jį gauti.

„Tariamas darbdavys informavo, kad netrukus el. būdu bus pradėtas darbinimas ir merginai reikės tai patvirtinti el. parašu. Ji taip ir padarė – gavusi du pranešimus juos patvirtino daugiau į nieką nesigilindama. Daugiau iš „darbdavio“ jokių žinių nebuvo. Po poros mėnesių mergina gavo laišką, kad lizingu yra pasiėmusi nešiojamąjį kompiuterį ir vartojimo kreditą. Bendras įsiskolinimas siekia 2200 eurų“, – rašoma feisbuko paskyroje.

Anot policijos, situacija tiriama ir primenama, kad negalima tvirtinti neaiškių sandorių nuotoliniu būdu, tretiesiems asmenims atskleisti savo asmens duomenų, prisijungimų prie el. bankininkystės ir pan.