Lietuvoje

2019.10.30 18:00

Gaižauskas apie Alytaus gaisrą: maisto ir įrangos buvo, bet nežinojo, kaip paimti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.10.30 18:00

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Dainius Gaižauskas po posėdžio, skirto ekstremalios situacijos Alytuje analizei, LRT TELEVIZIJAI tvirtina, kad „Lietuva yra pasiruošusi reaguoti į bet kokį incidentą“.

Lietuva turi tam tinkamai paruoštą personalą, visus instrumentus ir įrangą, įstatyminę bazę, ekstremalių situacijų planus, vardija NSGK pirmininkas.

„Lygtais turėtų viskas būti gerai, tačiau kai politiniame lygmenyje – nesusipratimai, kada tarpusavyje nesąveikauja tarnybos, (...) Lietuva atrodo bejėgė, kad kažko neturime. Nors gaisras užgesintas ir užgesintas pakankamai greitai“, – sako D. Gaižauskas.

Jo teigimu, trūko tinkamos komunikacijos. Kitaip, anot jo, atrodo, kad „gaisru rūpinasi politikai, ieško iš kur gauti įrangos, nors viskas yra – tereikia tik paimti“.

„Gaisrininkų buvo tiek, kiek buvo galima sutalpinti fiziškai į gaisravietę. Pagal nustatyta tvarką, jie darė viską gerai. Tačiau tie žmonės, kurie turėtų vadovauti, atsitikus ekstremaliai situacijai, kada reikia informuoti visuomenę, jeigu to neatlieki...

Netgi maitinimą tiekė paprasti žmonės, nors iš tikrųjų valstybė viską turi – rezervus, įrangą. (...) Tą chaosą padarė patys politikai“, – teigia D. Gaižauskas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas toliau aiškinsis, kaip jau antrus metus Lietuvoje veikia įmonių, galinčių kelti grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, patikros sistema.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 03.53 min:

Laba diena, Lietuva. Lietuva ir Helovinas: ar po kapų lankymo norėtumėte pakeliauti po „juodąsias“ Lietuvos vietas?

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9