Lietuvoje

2019.10.30 17:17

Linkevičius ramina lietuvius Didžiojoje Britanijoje: pratęsus „Brexitą“, jų teisinė padėtis nesikeičia

„Brexito“ terminą nukėlus iki 2020 metų sausio 31 dienos, Lietuvos piliečių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje, teisinė padėtis nesikeičia, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, „tvarkingas“ JK išstojimas galės visapusiškai užtikrinti Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ar studijuojančių JK teises, suteikti apibrėžtumą verslui bei leisti konstruktyviai pradėti derybas dėl ateities santykių“.

Lietuvos piliečiai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, gali registruotis JK vyriausybės programoje ,,EU Settlement Scheme“ ir gauti nuolatinio gyventojo statusą bei tęsti darbus ar studijas Jungtinėje Karalystėje, primena Užsienio reikalų ministerija. Ši programa skirta ES piliečiams ir numatyta JK Išstojimo sutartyje. 2019 metų rugsėjo duomenimis, šioje programoje jau užsiregistravo daugiau nei 92 000 Lietuvos piliečių.

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus teigimu, ES pusė parodė lankstumą ir tenkino JK premjero prašymą dėl trečiojo pratęsimo, nes tai turėtų padėti pasiekti vadinamąjį „tvarkingą“ „Brexitą“, arba Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES su Susitarimu, atitinkantį ir Lietuvos interesus.

Spalio 29 dieną Europos Vadovų Taryba pratęsė Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos terminą trims mėnesiams – iki 2020 metų sausio 31 dienos. Tai – lankstus pratęsimas: ratifikavusi Susitarimą, Jungtinė Karalystė galėtų išstoti ir anksčiau.