Lietuvoje

2019.10.30 15:44

Nausėda įvertino pirmalaikių rinkimų idėją: mažai tikėtinas scenarijus

Premjeras sako tikintis, kad pirmalaikių rinkimų neprireiks
Modesta Gaučaitė, LRT.lt, ELTA, BNS2019.10.30 15:44

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad pirmalaikiai Seimo rinkimai – mažai tikėtinas scenarijus. Tokią šalies vadovo poziciją po susitikimo su opozicinių frakcijų lyderiais įvardijo jo patarėjas vidaus politikai Povilas Mačiulis

Su konservatorių, liberalų ir socialdemokratų frakcijų pirmininkais trečiadienį susitikės prezidentas aptarė biudžeto svarstymo eigą bei scenarijus, kuo viskas gali baigtis. Taip pat kalbėta apie siūlomus pirmalaikius rinkimus.

„Išgirstas liberalų frakcijos siūlymas dėl išankstinių rinkimų. <...> Prezidentas nevertino ar tai gerai, ar blogai, bet sakė, kad tai mažai tikėtinas scenarijus“, – komentavo G. Nausėdos patarėjas.

G. Landsbergis: pirmalaikių rinkimų klausimas kabo ant R. Karbauskio galvos

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad tai, ar bus paskelbti pirmalaikiai rinkimai, ar ne priklauso nuo „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio. Todėl, aiškino jis, tikimybė, kad bus realizuotas opozicijos keliamas pirmalaikių rinkimų klausimas yra labai menka.

„Aš visgi skeptiškai vertinu šankstinių rinkimų galimybę, šis klausimas kybo ant Ramūno Karbauskio ir valdančiųjų galvos. Jeigu jie apsispręstų palaikyti – tada taip, iškart pasidaro realistiška, net jei koks vienas opozicijos balsas atkristų“, – sakė G. Landsbergis po opozicijos lyderių susitikimo su prezidentu. Būtent galimybę organizuoti pirmalaikius rinkimus, žurnalistams užsiminė jis, opozicijos politikai ir aptarė su šalies vadovu.

G. Landsbergis teigė manąs, kad valdantieji atsitraukia anuo pirmalaikių rinkimų idėjos ir neketina šios iniciatyvos apskritai palaikyti.

„Tokiu atveju nieko nebus“, – sakė G. Landsbergis. Politikas teigė, kad liberalų iniciatyvą organizuoti pirmalaikius rinkimus parėmė tiek jis, tiek jo vadovaujama konservatorių frakcija Seime.

„Aš pasirašiau liberalų teikiamą dokumentą, kad būtų įtrauktas į darbotvarkę, didžioji dalis mūsų frakcijos pasirašė“, – sakė politikas.

Savo ruožtu R. Karbauskis pastarąją savaitę Eltai sakė, kad opozicija blefuoja keldama pirmalaikių rinkimų idėją.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, jei parašus dėl pirmalaikių rinkimų organizuojantys opoziciniai liberalai manytų, kad valdantieji gali šią idėją paremti, tokios iniciatyvos nerodytų.

„Netikiu, kad pas juos dauguma frakcijos narių nori išankstinių rinkimų“, - Eltai sakė R. Karbauskis.

Tiki, kad galima susitarti

Šalies vadovas su opozicijos atstovais kalbėjo ir apie kitų metų valstybės biudžeto priėmimą. Anot P. Mačiulio, G. Nausėda domėjosi jo paties pateiktų pasiūlymų situacija. Kaip sakė prezidento patarėjas, šalies vadovas pasidžiaugė, kad bent jau pirminėje stadijoje jo pasiūlymai buvo priimti.

„Vertinti dabar biudžetą yra sudėtinga, nes puikiai žinome, kad einant per visus etapus bus įvairiausių pasiūlymų ir iniciatyvų, ta girdime iš Vyriausybės ir iš pavienių Seimo narių. Lengviau vertinti bus, kai bus prieita prie finalinio biudžeto etapo“, – komentavo P. Mačiulis.

Jo teigimu, prezidentas tiki, kad Seimas gali susitarti ir priimti visuomenės lūkesčius tenkinantį biudžetą. Tačiau komentuodami biudžetą opozicijos atstovai jį vadino vienu blogiausių biudžetų.

Premjeras sako tikintis, kad pirmalaikių rinkimų neprireiks

Premjeras Saulius Skvernelis sako tikintis, kad Seimui pavyks grįžti prie įprasto darbo režimo ir priimti reikiamus sprendimus, priešingu atveju neatmestų pirmalaikių Seimo rinkimų galimybės.

„Aš vis dar tikiu, kad Seime galime rasti racionalaus darbo pagrindus ir partijų lyderiai tą gali užtikrinti. Išsprendus šį klausimą ir grįžus į labai racionalų sprendimų priėmimą, kas reikalinga valstybei, o ne kovą dėl postų, įtakų, tuščio politikavimo artėjant rinkimams, reitingams pasikelti, jei grįžtama į normalų darbą, tikrai, Seimas gali tęsti darbą ir sėkmingai baigti kadenciją“, – Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo premjeras.

„Jei tęsis tai, kas buvo paskutiniais mėnesiais, ir nebus galima priimti Seime tų sprendimų, kitos alternatyvos nėra“, – teigė jis, paklaustas, kaip vertina siūlymus skelbti pirmalaikius rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt