Lietuvoje

2019.10.30 15:12

Skvernelis – už reikalavimų skelbti ekstremalią situaciją šalyje lengvinimą

Ignas Jačauskas, BNS2019.10.30 15:12

Premjeras Saulius Skvernelis sako palaikantis idėją lengvinti galimybes skelbti ekstremalią situaciją šalies mastu.

Anot jo, ši diskrecija turėtų būti palikta savivaldybėse sudaromų ekstremalių situacijų komisijoms, išimant iš įstatymo konkrečius kriterijus.

„Yra diskutuota ir, matyt, toks teisinis siūlymas ir bus iš Vidaus reikalų ministerijos, kad visų kriterijų neaprašyti, ir palikti savivaldos ir centrinei ekstremalių situacijų valdymo komisijai diskrecijos teisę, neturėti baigtinio sąrašo kriterijų. Jei mato, kad aplinkybės ir sąlygos reikalauja sprendimą priimti, nors ir formaliai neatitinka tų kriterijų, kad jis būtų padarytas (...), esu linkęs pritarti“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo premjeras.

Premjeras sako, kad finansai nėra pagrindinė problema, o savivaldybėms, valstybės įmonėms, privačioms įmonėms, civilinė sauga neturi būti „šalutinė funkcija“ ir joms būtina įgyvendinti tai, kas numatyta įstatyme: parengti prevencinius planus, atlikti pratybas.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė trečiadienį pareiškė, kad teisinio pagrindo skelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu dėl daugiau nei savaitę trukusio gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje nebuvo. Ji pažadėjo reguliavimą taisyti.

Skvernelis sprendimą nušalinti Kauno policijos vadą vadina keistu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.