Lietuvoje

2019.10.30 14:40

Skvernelis apie psichologinę pagalbą: tai ne tik medikų problema

keistu vadina sprendimą nušalinti Kauno policijos vadą; atnaujinta 15.08

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pritaria sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nuomonei, jog už psichologinės pagalbos prieinamumą turi būti atsakingi įstaigų vadovai.

„Tai yra ne tik medikų problema. Visose profesijose, kurios patiria vienokį ar kitokį stresą, ta problema yra. Atskiros institucijos tvarkosi ir sprendžia“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė S. Skvernelis, atkreipęs dėmesį, kad tokios problemos žinomos ir vidaus reikalų sistemoje, kur atsirado psichologai.

„Tą patį gali padaryti ir įstaigos, tai čia yra ne ministerijos arba ne tik ministerijos, o įstaigų, kurios yra savarankiškos (atsakomybė. – ELTA). (...) Medikai yra ta sritis, kuri patiria didžiulį emocinį stresą, turi būti sudaryta pagalba ir visos reikiamos priemonės gauti specialisto konsultaciją ir pagalbą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Spalio 19 d. iš gyvenimo savo noru pasitraukė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytojas traumatologas. Po tragedijos viešojoje erdvėje medikų bendruomenė prabilo apie sunkią psichologinę atmosferą dirbant ligoninėse bei iš vadovybės patiriamas patyčias.

Tuo metu A. Veryga antradienį LRT radijui teigė, kad už psichologinę atmosferą gydymo įstaigoje yra atsakingi vadovai, ir atkreipė dėmesį, kad reikėtų grįžti prie įstaigų vadovų kadencijų klausimo.

Skvernelis keistu vadina sprendimą nušalinti Kauno policijos vadą

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis keistu vadina policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sprendimą nušalinti nuo pareigų Kauno policijos viršininką Darių Žukauską.

Premjeras atkreipė dėmesį, kad paskutiniu metu D. Žukauskas buvo vaiko priežiūros atostogose.

„Tai yra Policijos departamento sprendimai, bet, švelniai tariant, jie yra labai keisti“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas nusistebėjo, kad jokių priekaištų nesulaukė D. Žukausko pavaduotojai, ėję vadovaujančias pareigas.

„Vadovui, kuris apie metus laiko yra vaiko priežiūros atostogose, reiškiamos pretenzijos, o pavaduotojai, atsakingi už tą veiklos sritį, (...), yra, kaip sako, ne prie ko. Tai keista pozicija Policijos departamento“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad Policijos departamentas turėjo kontroliuoti padalinius.

„Dabar žmogus, kuris kurį laiką nebuvo tarnyboje dėl įstatyme suteiktų teisių, bandomas padaryti pagrindiniu istorijos kaltininku. Man tai yra keista“, – sakė S. Skvernelis.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas kiek anksčiau trečiadienį pranešė, kad Kauno apskrities policijos vadovas D. Žukauskas bus nušalintas nuo pareigų dėl įslaptintos informacijos saugumui kylančios grėsmės.

Kauno policijos vadovas nušalintas atliekant tyrimą, kuriame Kauno policijos pareigūnas Donatas Karalukas įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų.

L. Pernavo kadencija baigiasi kitą mėnesį. Premjeras S. Skvernelis jau anksčiau pranešė, kad neskirs jo dar vienai kadencijai.

Prieš tapdamas generaliniu komisaru L. Pernavas vadovavo Kauno apskrities policijai.

Skvernelis sprendimą nušalinti Kauno policijos vadą vadina keistu