Lietuvoje

2019.10.30 12:46

PAGD vadovas: padangų įmonė Alytuje nebuvo įtraukta į pavojingų objektų sąrašą

profsąjungos lyderis į Seimą atnešė Alytaus ugniagesių uniformas
Malvina Baužytė, ELTA2019.10.30 12:46

Sudegusi Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonė „Ekologistika“ nebuvo pavojingų objektų sąraše, trečiadienį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio metu sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius.

Pradžioje gaunama informacija iš savivaldybių, iš kitų institucijų, kaip atitinkami objektai yra suskirstyti į kokio pavojingumo lygius, aiškino jis.

„Šitas objektas nebuvo pavojingų objektų sąraše, bet tai šiuo atveju yra ne mūsų kaltė“, – sakė S. Greičius.
S. Greičiaus teigimu, PAGD daugiausia kliaunasi informacija, gaunama iš atitinkamų institucijų.

„Mes neturime tokios kompetencijos eiti į nenaudojamas ar net naudojamas patalpas, jei neturime pagrįstų įtarimų. Mes šiuo atveju disponuojame ta informacija, kurią gauname tiek iš savivaldos, tiek iš kitų institucijų“, – komentavo jis.

Ugniagesių atstovas Seimo komiteto narius ragino kelti atlyginimus, atsinešęs Alytaus ugniagesių uniformą

Trečiadienį Agnės Širinskienės vadovaujamame Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje dalyvavęs Saulius Džiautas prašo ugniagesiams skirti papildomus 17 324 000 eurų, kad būtų užtikrintas ugniagesių bei visuomenės saugumas. Norėdamas, kad komiteto nariai geriau suvoktų ugniagesių situaciją ir darbo specifiką, ugniagesių atstovas į posėdžio salę atnešė maišą su Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių apranga.

„Man jau pabodo komitete kasmet įrodinėti, kad valstybė nepasirūpina visuomenės saugumu, taip pat ir ugniagesių saugumu. Šiuo metu automobilyje į gaisrą važiuoja vietoje 4 – 6 ugniagesių 2 – 4. Ką reiškia du ugniagesiai? Pastatyti kopėčias vien reikia dviejų ugniagesių, o ką jau kalbėti apie vandenį“, – sunkumais, su kuriais susiduria ugniagesiai, dalinosi S. Džiautas.

S. Džiautas ugniagesių trūkumo problemą sieja su ypač mažais atlyginimais, kuriuos Vyriausybė buvo įsipareigojus pakelti pradedantiesiems ugniagesiams iki 1000 eurų.

„Dabar tik atėjęs ugniagesys gauna kiek per 500 eurų. (...) Vyriausybė viešai įsipareigojusi vykdyti programą „1000” lygiai taip pat kaip policininkams, tačiau netgi skyrus šią sumą, ugniagesių uždarbis (neto dabo užmokestis. – ELTA) nesiektų 850 eurų“, – atlyginimų problemą akcentavo S. Džiautas.

Ugniagesių profesinės sąjungos vadovas savo pasisakymo pabaigoje kaip savotišką pareiškimą komiteto nariams įteikė maišą, kuriame buvo įdėta stipraus degančių padangų kvapo persmelkta Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių uniforma.

„Aš norėčiau palikti jums daiktinį įrodymą, kurį atnešiau iš Alytaus, ir pasakyti tai, kad viskas jūsų rankose. (...) Čia yra apranga, aš jos neatidarinėsiu, nes yra didelis kvapas, bet kada Seimo nariai norės pasižiūrėti, kas tai yra, tai atidarykite šį maišą“, – įteikdamas stiprų kvapą skleidžiantį maišą pareiškė ugniagesių atstovas.

Toks S. Džiauto poelgis sulaukė komiteto posėdyje dalyvaujančių asmenų nepritarimo, todėl maišas profsąjungos vadovui netrukus buvo grąžintas.

Populiariausi

Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10