Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.30 12:19

Karoblis atsakė, kada Lietuva nebeturės sąsajų su karinėmis rusiškomis technologijomis

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.30 12:19

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad iki 2025 metų Lietuvos kariuomenė nebebus susaistyta su rusiškomis technologijomis. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) vykusiame posėdyje atsakydamas į konservatoriaus Lauryno Kasčiūno klausimą, kada Lietuva nebeturės sąsajų su technologijomis iš Rusijos, R. Karoblis teigė, kad tai galėtų įvykti pakeitus šiuo metu naudojamus sovietinius sraigtasparnius „Mi-8“ į amerikietiškus sraigtasparnius UH-60M „Black Hawk“.

Iki tol, kalbėjo ministras, rusiška karinė technika dar bus remontuojama.

„Kol kas „Mi-8“ bus naudojami, dar du bus kapitaliai remontuojami, kad pratemptume iki to laikotarpio, kada bus atgabenti nauji sraigtasparniai“, – kalbėjo R. Karoblis, pabrėždamas, kad siekiant saugumo yra imamasi visų priemonių, jog rusiškos technologijos nesukeltų rizikų.

„Imamasi visų adekvačių saugumo priemonių, kad nebūtų padarytos žalos nacionaliniam saugumui. Tai (sraigtasparniai. – ELTA) yra esminis pajėgumas, kuriame dar yra naudojama rusiška technologija, o su laiku ši technologija bus visiškai išgyvendinta“, – kalbėjo R. Karoblis.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, krašto apsaugos sistemos vadovybė nusprendė atsisakyti Lietuvos kariuomenėje šiuo metu naudojamų sraigtasparnių „Mi-8“ ir pradėti derybas dėl naujų karinių sraigtasparnių įsigijimo. Nuspręsta, kad optimaliausias variantas yra JAV Vyriausybės siūlomas universalus karinis sraigtasparnis UH-60M „Black Hawk“. Planuojama šešių sraigtasparnių įsigijimo vertė – apie 300 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi