Lietuvoje

2019.10.30 11:57

Gaisro Alytuje tyrimas: aiškinasi prokurorų grupė, kaltiesiems gresia ir iki 6 metų laisvės atėmimo

kol kas įtarimai niekam nepareikšti
LRT.lt 2019.10.30 11:57

Generalinė prokuratūra informuoja, kad viešojoje pasirodžiusi žinia, esą dėl gaisro Alytuje pradėtas dar vienas tyrimas, teigia, kad tai nėra tiksli informacija – kol kas atliekamas tik vienas, spalio 17-ąją, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiuo metu įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime niekam nėra įteikti.

„Siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje buvo sudaryta prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Šiuo metu ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis“, – teigia prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Viena tyrimo kryptis pradėta vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. „Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas“. Šioje ikiteisminio tyrimo dalyje siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus. Tyrime atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais bus siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat tikrinami gamtosauginiai veiksmai.

Taip pat šiame ikiteisminiame tyrime tiriama ir kita nusikalstama veika – Tarnybos pareigų neatlikimas, numatytas LR Baudžiamojo kodekso 229 str. Ikiteisminio tyrimo eigoje bus įvertinta institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorų grupė, ją sudaro keturi prokurorai.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.