Lietuvoje

2019.10.30 11:27

Tarnyba rekomenduoja Alytaus gaisro paveiktoje teritorijoje nevartoti sužvejotų žuvų, surinktų grybų ir uogų

Alytuje gaisro paveiktoje teritorijoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) rekomenduoja nevartoti maistui ir neprekiauti natūraliuose ar dirbtiniuose vandens telkiniuose sužvejota žuvimi, sumedžiotų žvėrių mėsa, surinktais grybais, miško uogomis, kol bus gauti taršos poveikio aplinkai vertinimo tyrimų rezultatai.

Tuo metu ūkinių gyvulių laikytojams, anot pranešimo, svarbu žinoti, kad visi skerdžiami gyvuliai iš gaisro paveiktos teritorijos į skerdyklas gali būti vežami ar skerdžiami asmeninėms reikmėms tik gavus atskirą VMVT leidimą.

„Ūkinių gyvulių laikytojams, patenkantiems į gaisro paveiktą teritoriją, draudžiama parduoti tiesiogiai iš ūkių ir kitose prekybos vietose mažais kiekiais gaminamus gyvūninės kilmės maisto produktus: kiaušinius, naminių paukščių ar gyvūnų mėsą ir jos produktus“, – teigiama pranešime.

VMVT taip pat informuoja, kad maisto produktų (pieno ir jo produktų, kiaušinių, daržovių ir vaisių, mėsos, įskaitant medžiojamų gyvūnų, tvenkinių žuvies), gyventojų maistui ir gyvuliams girdyti naudojamo vandens, pašarinių žaliavų, gyvūnų gaišenų mėginiai laboratoriniai tyrimams dėl kenksmingų medžiagų nustatymo atrenkami pagal suderintą planą. Iki šios dienos yra atrinkta ir laboratorijoms pristatyta apie 80 mėginių.

Antradienį tarnyba skelbė, kad, atsižvelgiant į gaisro metu galinčių išsiskirti teršalų pavojų sveikatai, VMVT atliko tyrimą apie žaliavinio pieno, supirkto gaisro paveiktoje teritorijoje, išplatinimą.

Nustatyta, kad šį pieną kaip žaliavą savo produkcijoje panaudojo „Rokiškio sūris“, „Rokiškio pienas“, „Varėnos pienelis“, „Rivona“ ir „Marijampolės pieno konservai.“

Nors, anot VMVT, įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų, turimais laboratorinių tyrimų duomenimis, nustatyta nebuvo, tačiau, vadovaujantis atsargumo principu, prevencijos tikslais įmonėms nurodyta neprekiauti produkcija.