Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.30 10:59

Korupcijos tyrimas Kaune: apskrities policijos vadovas Žukauskas nušalinamas nuo pareigų

tyrimas plečiasi į užsienį, įtariamųjų ratas greičiausiai didės; atnaujinta 12.12
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.10.30 10:59

Pareigūnai tęsia tyrimą dėl didelio atgarsio sulaukusios korupcijos bylos Kaune, į kurią įsivėlę policijos pareigūnai. Trečiadienį generalinis komisaras Linas Pernavas informavo, kad nuo pareigų nušalinamas Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas.

Žukauskas nušalinamas, nes yra grėsmė dėl įslaptintos informacijos saugumo

Linas Pernavas teigė, kad atlikta analizė rodo, kur viešo ir neviešo pobūdžio surinkta informacija apie Kauno apskr. VPK viršininko Dariaus Žukausko asmenines savybes, veiklą ir ryšius.

Korupcijos bylos Kaune nagrinėjimas: nušalinamas šio miesto apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas

„Iš minėtų duomenų mes matome, kad galimai kyla grėsmė dėl D. Žukauskui patikėtos įslaptintos informacijos saugumo. Kadangi turime galimų duomenų apie D. Žukausko neigiamas savybes, vakar pavedžiau atlikti patikrinimo procedūrą dėl šio pareigūno leidimo dirbti su įslaptinta informacija“, – sakė L. Pernavas.

Anot jo, duomenys apie D. Žukauską verčia priimti sprendimą pradėti patikrinimo procedūrą dėl šio pareigūno galimybės dirbti su įslaptinta informacija.

„Akivaizdu, vykdyti savo funkcijų jis tikrai negalės, todėl D. Žukauskas nuo lapkričio 4 dienos bus nušalintas nuo pareigų“, – sakė generalinis komisaras.

Generalinio komisaro teigimu, tyrimo metu bus matomas tikresnis vaizdas, o piktybiškai dirbę ir kenkę sistemai darbuotojai jokio pasigailėjimo nesulauks.

„Tie pareigūnai, kurie sąžiningai vykdo pareigas, nors galbūt ir klydo, sulauks visokeriopos pagalbos, tačiau tie, kurie darė neleistinus ar neteisėtus veiksmus, nekalbu apie nusikaltimus, jokio pasigailėjimo nebus. Sistema turi būti skaidri ir atvira, jokių dalykų, kalbame apie korupciją, policijoje būti negali ir jų nebus“, – sakė L. Pernavas.

Šiuo metu D. Žukauskas yra tėvystės atostogose.

„Mes neturime duomenų, ar jis prasitęsė tėvystės atostogas, tačiau šiuo metu jis bus nušalintas“, – kalbėjo laikinasis Kauno apskr. policijos vadovas Elanas Jablonskas.

Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas Elanas Jablonskas sako, kad tyrimo metu paaiškėjo, jog dėliojant visas aplinkybes išryškėjo vienas iš sisteminės korupcijos požymių.

„Nematoma tokių akivaizdžių dalykų, kai žmonės veikia pašonėje pakankamai aktyviai ir nebaudžiamai, o, įsikišus Kriminalinės policijos biurui, tie duomenys yra surenkami ir nutraukiamas tas nebaudžiamumas. Tą turėtų daryti vietos pareigūnai“, – sakė E. Jablonskas.

Tyrimas plečiasi į užsienį, įtariamųjų ratas greičiausiai plėsis

Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Vytautas Kukaitis konferencijoje sako, kad tyrime pasistūmėta ganėtinai į priekį.

Šiuo metu atliekami trys nauji tyrimai – pinigų plovimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo ir tarptautinio sukčiavimo, veikiant su kitų šalių organizuotomis grupėmis, bei kontrabandos.

„Visi prašymai pratęsti įtariamųjų suėmimą buvo patenkinti“, – sakė prokuroras.

Šiuo metu suimti penki asmenys.

„Pagal surinktus ir gautus naujus duomenis, akivaizdu, kad įtariamųjų ratas tikrai didės“, – sakė prokuroras.

Vilniaus apylinkės teismas spalio viduryje kyšio priėmimu įtariamam aukštam Kauno ekonominės policijos pareigūnui Donatui Karalukui skyrė 15 parų suėmimą, vėliau šis terminas pratęstas dar 20 dienų.

Neoficialiais duomenimis, byloje yra ne vienas kyšio priėmimo epizodas. Įtariama, kad tai yra sisteminės korupcijos požymiai.

LRT.lt primena, kad sulaikytas D. Karalukas dirbo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininku.

Iš viso sulaikyti devyni asmenys, įtariami organizavę nelegalų alkoholio verslą ir prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą sulaikytas ir buvęs pareigūnas.

Tai buvęs Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurelijus Banys. Šiuo metu jis nėra suimtas, buvusiam pareigūnui taikomos kitos kardomosios priemonės.

Įtariant, kad Kauno apskrities policijos pareigūnas galėjo dengti nelegalų verslą, į komisariatą laikinai komandiruoti Policijos departamento Imuniteto valdybos ir kriminalinės policijos pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi