Lietuvoje

2019.10.29 22:16

Alytaus meras: negirdėjau nė vieno, kuris pasakytų „atsiprašau“

pasidalijo savo sveikatos naujienomis
LRT.lt 2019.10.29 22:16

Antradienio vakarą feisbuke Alytaus meras Nerijus Cesiulis pasidalijo savo sveikatos naujienomis ir sureagavo su į prezidento susitikimą su atsakingais institucijų vadovais. Jis sako taip ir neišgirdęs atsiprašymo.

„Aišku, klausit, ar prezidentas šiandien labai barė. Ar barė premjeras, ministrai. Tai niekas nieko nebarė. Visi pripažino, kad buvo labai daug klaidų. Tik negirdėjau nė vieno, kuris pasakytų atsiprašau, čia mes nepadarėm, čia mes suklydom, nesusikalbėjom.

Visi sutiko, kad Alytus dirbo daugiau nei priklausė. Sutiko ir su tuo, kad visos pajėgos Lietuvoje buvo, rezervai buvo, netgi švarinimo būriai buvo, kurie galėjo viską valyti, plauti. Tik to mechanizmo kažkas tiesiog neužkūrė. Pamoka aiški, o namų darbų visiems sočiai. Reikia juos padaryti ne studentiškai – ne paskutinę naktį“, – rašo meras feisbuke.

Meras taip pat pripažino, kad padangos vėl buvo pradėjusios smilkti. Dabar, anot jo, incidento vietoje nuolat budi žmonės. Tiesa, N. Cesiulis pasidžiaugė, kad gyventojai vis dar aktyviai aukoja ugniagesiams, darbininkams.

Meras paatviravo ir apie savo sveikatą: „Ryte švietė plaučius. Ir tik dabar atsirado laisvesnė.Plaučių piešinys paryškėjęs, tankesnis nei turi būti. Ką tai reiškia, dar nelabai supratau. Rytoj laukia daugiau tyrimų, o tada matysim“.

Gesinant gaisrą Alytuje ugniagesiai aukojosi, krizių valdymo sistema nesuveikė, silpniausia grandis komunikacija – taip konstatuota prezidento antradienio susitikime su atsakingų institucijų vadovais. Ekstremaliųjų situacijų valdymą ir institucijų sąveiką ketinama tobulinti, o atliekas tvarkančioms įmonėms įvesti griežtesnius reikalavimus.