Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.30 07:15

S. Skvernelis: Šiaulių policijos komisariato vadovų veiklos dar neįvertinome

ELTA 2013.01.30 07:15

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis sako, kad šiuo metu tiriama Šiaulių policijos komisariato tam tikrų padalinių veikla, bet kol kas dar neįvykdytas vidaus reikalų ministro prašymas įvertinti Šiaulių policijos komisariato vadovų veiklą. 

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis sako, kad šiuo metu tiriama Šiaulių policijos komisariato tam tikrų padalinių veikla, bet kol kas dar neįvykdytas vidaus reikalų ministro prašymas įvertinti Šiaulių policijos komisariato vadovų veiklą.

„Dar neįvertinome, ikiteisminis tyrimas labai svarbus, jis vyksta, atliekamas tam tikrų padalinių veiklos tyrimas. Mes numatę daryti operatyvinį išklausymą ir tada nuspręsti“, – antradienį po susitikimo Seime su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru Paulausku žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Policijos generalinis komisaras tyrimo eigos nenorėjo komentuoti, jis neatsakė į klausimą, ar komisariato vadovai galėjo žinoti apie galimas pareigūnų nusikalstamas veikas.

„Tyrimo dar nekomentuosiu. Tačiau noriu pabrėžti vieną esminį dalyką, kad mes iš tikrųjų skatiname vadovus, visų lygmenų vadovus, nebijoti šitoje vietoje tokių nusikalstamų veikų atskleisti, dalyvauti, bendradarbiauti ir tikrai nemanome, kad tai yra jų darbo broko parodymas“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, planuojama nustatyti ir atsakyti, „kas ką žinojo, ko nežinojo, ar galėjo žinoti, kaip kontroliavo, ar tai objektyvu, ar tai subjektyvu“.

Kaip ELTA jau skelbė, reaguodamas į faktus apie Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate (AVPK) nustatytas pareigūnų nusikalstamas veikas, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasiūlė policijos generaliniam komisarui įvertinti Šiaulių AVPK vadovų veiklą.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo ir Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai, tirdami galimus korupcijos faktus, Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate bei kitose vietose atliko kratas ir sulaikė asmenis, įtariamus nusikalstamomis veikomis.

Tyrimas, kuriam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, pradėtas Lietuvos kriminalinės policijos biurui gavus informaciją apie Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų galimą dalyvavimą platinant narkotines medžiagas, piktnaudžiavimą.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, labai didelio narkotinių medžiagų kieko užvaldymo pasinaudojant tarnybine padėtimi, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, jų platinimo bei kitų nusikalstamų veikų.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi