Lietuvoje

2019.10.29 18:17

Ukrainoje viešintis Linkevičius: situacija ties fronto linija tebėra įtempta

ministras: Zelenskis ieškos kelių į taiką; atnaujinta 19.43
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2019.10.29 18:17

Antradienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio iniciatyva Mariuoplyje pirmą kartą surengtame tarptautiniame investicijų forume „RE:THINK. Invest in Ukraine“.

„Matome konkrečius Ukrainos valdžios žingsnius siekiant investicinio ir verslo klimato šalyje gerinimo per ambicingos reformų darbotvarkės įgyvendinimą. Toliau remsime Ukrainą jos reformų kelyje“, - pasisakydamas forume teigė ministras.

Tuo metu Ukrainoje viešintis Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po susitikimo su Ukrainos prezidentu sako, kad situacija ties fronto linija tebėra įtempta. Pasak Linkevičiaus, svarbus žingsnis, kad šiandien prasidėjo ginkluotųjų pajėgų ir separatistų atsitraukimas nuo fronto linijos.

„Aplankiau vėl prie pat kontaktinės linijos Širokino gyvenvietę, kurioje buvau prieš tris metus. Liūdna, bet radau dar daugiau išgriautų namų, Širokino gyvenvietė beveik sunaikinta. Kaip tik šiandien prasidėjo pajėgų atitraukimas nuo kontaktinės linijos. Taip pat buvau susitikęs ir su prezidentu V. Zelenskiu. Yra labai susirūpinęs, kad galėtų pratęsti šį taikos procesą, nes šalia kontaktinės linijos vyksta susišaudymai, yra aukų, todėl vadinti, kad aprimusi situacija negalima. Jis tikisi, kad bus kontaktai aukščiausiu lygiu ir su Rusijos prezidentų, norint ieškoti kažkokių kelių iš šios aklavietės“, – LRT RADIJUI sakė L. Linkevičius.

Dėl karių ir sukilėlių atsitraukimo buvo sutarta 2016 metais, tačiau susitarimas iki šiol nebuvo įgyvendintas.

Linkevičius pakomentavo Lukašenkos būgštavimus: visokių pareiškimų būna

Visokių pareiškimų būna, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos repliką, esą Lietuvoje dislokuoti JAV kariai yra ne kas kita kaip jėgos demonstravimas.


„Buvo ir kitokių pareikšimų iš prezidento Lukašenkos, kuris sakė, kad tie 30 tankų jam yra juokingi, palyginus su tais pajėgumais, kuriuos jie turi. Tad tų pareiškimų visokių būna, tai natūralu“, – Eltai telefonu iš Ukrainos sakė L. Linkevičius.

Ministras teigė manąs, kad Baltarusijos vadovo pasisakymai yra tik retorika ir kad jis pats puikiai supranta, jog Lietuvoje vykstančiose pratybose jokios agresijos nėra.

„Paprastai visada vyksta tam tikra retorika. Aš tikiuosi, kad mūsų kaimynai supranta, kad mes neturime jokių kėslų prieš juos, ir pratybos, kurios vyksta, yra labai riboto masto ir jokio puolamojo pobūdžio ten nėra“, – sakė L. Linkevičius, pridurdamas, kad pastaruosiuose A. Lukašenkos pareiškimuose esama tam tikro nenuoseklumo.
„Jeigu manoma, kad tai yra galios demonstravimas, o, kita vertus, kad čia nėra ko jaudintis... darykime išvadas“, – apibendrino Lietuvos diplomatijos vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.