Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.29 16:00

Šalies profsąjungų konfederacijos pirmininkė patvirtina – švietimo atstovai ruošiasi streikui

ELTA, LRT.lt 2019.10.29 16:00

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė patvirtino, kad švietimo sektoriaus atstovai iš tikrųjų ruošiasi streikui.

„Kol kas realūs pasiruošimai streikui iš tiesų yra pas švietimiečius, galiu tą patvirtinti, kad šiuo metu intensyviai dirba teisininkai prie procedūrinių dalykų. Jeigu valdantieji neištaisys savo klaidų ir nevykdys įsipareigojimų, streikas bus. Tikimės, kad klaidos bus ištaisytos, tačiau šiuo metu tiek medikai, tiek kultūros darbuotojai, tiek ugniagesiai, socialiai jautrios grupės irgi žiūri biudžetą. Deja, ne viskas jiems patinka. Tačiau dar kažkokių signalų, kad būtų ruošiami teisiniai procesai dėl streiko, kol kas nėra. Bet tai nereiškia, kad jo nebus“, – sakė I. Ruginienė.

Kaip ELTA jau rašė, praeitą savaitę Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) skelbė baigusi derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas Eltai sakė, kad ministerija ne su visais LŠDPS reikalavimais sutiko, todėl neatmestina streiko galimybė. Pasak jo, nesutarta dėl mokytojų etato sudėties.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi