Lietuvoje

2019.10.29 14:46

Mėnesį besigydančios Almos Adamkienės progresas džiugina, bet kada grįš namo – dar neaišku

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.10.29 14:46

Jau mėnesį Santaros klinikose besigydančios 92-ejų Almos Adamkienės būklė džiugina ir artimuosius, ir gydytojus. Tai portalui LRT.lt pasakojo kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Tiesa, kaip pasakojo V. Adamkus, vis dar neaišku, kada ponia Alma galės vykti namo.

„Sėdžiu su ja ligoninėje, kalbamės, kaip nuobodu būna ligoninėje būti visą laiką uždarytai ir nežinant, kada ją paleis“, – portalui LRT.lt pasakojo V. Adamkus.

Tačiau, pasak jo, ponia Alma jaučiasi gerai. Jis pasakojo ir pats matantis, ir sulaukiantis gydytojų patvirtinimo, kad buvusios pirmosios ponios sveikata yra gana aiškiai pasitaisiusi.

„Gydytojai yra patenkinti progresu, kuris yra labai žymus. Žiūrėdamas į ją nematai sumenkusio ligonio. Ji atsigauna, nuotaika geresnė. Tačiau esame ligoninėje. Nėra net kalbos, kad ji nori namo. Būtų galėjusi, būtų jau prieš savaitę išlėkusi“, – kalbėjo V. Adamkus.

Jis taip pat pasakojo, kad poniai Almai taikoma reabilitacija, ji stengiasi ir „daug dirba“.

Portalas LRT.lt primena, kad A. Adamkienė į VUL Santaros klinikas buvo paguldyta rugsėjo 29 d. dėl pasireiškusių insulto simptomų. Netrukus po to Santaros klinikos išplatino pranešimą, kuriame nurodė, kad pacientei vaistais pagerinta smegenų kraujotaka ir A. Adamkienės būklė jau tuomet buvo pagerėjusi ir stabili.

„Svarbu paminėti, kad pagal pasaulinę praktiką visiškos insulto rizikos išvengti neįmanoma, net ir taikant visas įmanomas prevencijos priemones. Jis gali ištikti bet kada ir bet ką“, – teigta pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.