Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvos ir JAV kariai dalyvavo bendrose logistikos pratybose

BNS2015.09.08 13:45

Šią savaitę Lietuvos ir JAV kariuomenių logistikos specialistai dalyvavo logistikos pratybose Lietuvoje ir Lenkijoje.

Šią savaitę Lietuvos ir JAV kariuomenių logistikos specialistai dalyvavo logistikos pratybose Lietuvoje ir Lenkijoje.

Tai buvo pirmieji iš trijų mokymų, per kuriuos kariai treniravosi pakrovimo, krovinių gabenimo, kuro užpylimo ir kitų logistinių veiksmų, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Tiekimo ir paskirstymo kuopos ir JAV kariuomenės Tiesioginės paramos kuopos, dislokuotos Vytenio batalione, teorinis pratybų ciklas baigiamas vykdant realų JAV kontingento karių aprūpinimą Baltijos šalyse.

Pasak Vytenio bataliono štabo viršininko majoro Virginijaus Kleponio, vienas iš pagrindinių šios operacijos tikslų buvo patikrinti logistinių vienetų sąveiką ir gebėjimą vykdyti bendras užduotis.

„Kiekvieną kartą jungtinių operacijų metu yra susiduriama su skirtingais, iki tol ne patirtais iššūkiais, visuomet yra išmokstama kažko naujo, todėl tokios pratybos yra svarbios ir būtinos“, – pranešime spaudai sakė JAV Tiesioginės paramos kuopos vadas kapitonas Thaddeusas Wilsonas.

Rotuojami JAV kariuomenės Sausumos pajėgų kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje yra atsakas į Rusijos agresiją Ukrainoje ir Krymo aneksiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.