Lietuvoje

2019.10.29 11:25

Alytuje gyvenamųjų patalpų ore taršos kiekis neviršijo leistinų normų

Malvina Baužytė, ELTA2019.10.29 11:25

Tyrimai parodė, kad Miklusėnų gyvenamųjų patalpų ore rastas tam tikras kiekis gaisrui būdingų medžiagų neviršijo maksimaliai leistinų verčių, o tai rodo, kad gyventojai laikėsi pateiktų reikalavimų, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento laikinai einanti pareigas direktorė Dalytė Nekraševičienė.

„Per šią gyvenvietę (Miklusėnus. – ELTA) ir Pramonės rajoną praėjo didžiausias dūmų šleifas. Ir mums buvo svarbu įsitikinti, kaip žmonės buvo saugūs savo namuose. Tyrimai parodė, kad gyvenamųjų patalpų ore tam tikras kiekis gaisrui būdingų medžiagų buvo rastas, bet jis neviršijo maksimaliai leistinų verčių“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espreso“ ji.

Pasak jos, tai rodo, kad žmonės atsakingai pažiūrėjo į nurodytus reikalavimus ir saugojosi išorės oro.

„Žmonės turėjo būti užsidarę langus, duris, nevėdinti, išjungti ventiliacijos sistemas, žodžiu maksimaliai laikyti patalpas uždaras ir saugoti nuo išorės oro patekimo. Mūsų tyrimas parodė buičiai būdingų medžiagų, kurie nuo valiklių, baldų gali skirtis, rūkant žmonėms, jų mes radome šiek tiek padidintus kiekius. Tai reiškia, kad žmonės išties laikėsi reikalavimo ir saugojosi nuo išorės oro“, – sakė D. Nekraševičienė.

Ji „Žinių radijuje“ pažymėjo, kad nors gaisras jau užgesintas, žmonės visiškai atsipalaiduoti dar negali.

„Nors (maksimaliai leistinos medžiagų kiekio. – ELTA) vertės ir nebuvo viršytos, tai reiškia, kad šiek tiek dūmų pateko, tai tikrai visiems rekomenduoju, kad negalvotumėte, kad parėjome namo, gaisras pasibaigė ir mes visiškai nieko nedarome. Išsivalyti patalpas drėgnu būdu, vienkartinėmis servetėlėmis, tada jas išsivėdinti (...) plačiai atvėrus langus. Tą tikrai rekomenduoju padaryti“, – akcentavo D. Nekraševičienė.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Daugiau kaip po savaitės, praėjusį penktadienį, pranešta apie gaisro gesinimo darbų pabaigą.

Gaisravietėje ir apylinkėse kelias dienas buvo gerokai padidėjęs oro užterštumas. Pasak sveikatos apsaugos specialistų, gaisro metu išsiskyrusių nuodingųjų medžiagų sukelti padariniai žmonių sveikatai gali būti jaučiami ir po dešimtmečio.

Penktadienį Maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad gaisro paveiktose teritorijose užterštas pienas, ir uždraudė ūkininkams iš aplink gaisravietę esančių teritorijų jį parduoti, naudoti žmonių maistui ar gyvulių pašarui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt