Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.29 10:34

Nausėda apie pratęstą „Brexito“ terminą: tikiuosi, kad šis liepto galas bus konstruktyvus

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.29 10:34

Europos Sąjungai trims mėnesiams pavėlinus „Brexito“ terminą, prezidentas Gitanas Nausėda sako turįs viltį, kad pratęstas terminas nėra vien tik dėl pratęsimo ir „Brexitas“ su susitarimu bus galiausiai pasiektas.

„Jeigu terminas atidedamas vien tik tam, kad būtų atidėtas terminas – tai yra vienas dalykas. Jeigu terminas atidedamas siekiant aiškių tikslų – konkrečiai pasiekti „Brexitą“ su susitarimu – tai yra prasminga daryti, nors, ko gero, tolesnis atidėjimas, nuolatinis pratęsinėjimas tikrai būtų netoleruotinas“, – „Žinių radijui“ sakė G. Nausėda, pabrėždamas, kad termino pratęsimas sudaro prielaidas Didžiojoje Britanijoje atmetinėti „Brexito“ susitarimus vien dėl to, kad žinoma, jog „Brexitas“ gali būti nukeltas.

„Turime prieiti šį liepto galą ir, aš tikiuosi, kad šis liepto galas bus konstruktyvus ir bus pasiektas „Brexitas“ su susitarimu“, – apibendrino G. Nausėda.

Pirmadienį Europos Sąjunga pratęsė „Brexito“ terminą iki 2020 metų sausio 31 dienos. Tačiau, jeigu būtų sugebėta ratifikuoti „Brexito“ susitarimą anksčiau ir jam spėtų pritarti ir Europos Parlamentas, Jungtinė Karalystė galėtų pasitraukti iš Bendrijos ir anksčiau.

Priėmus ES pasiūlytą atidėti „Brexitą“ iki sausio 31 dienos, surengtas balsavimas dėl pirmalaikių rinkimų. Jungtinės Karalystės parlamentas šį ministro pirmininko Boriso Johnsono siūlymą atmetė.

B. Johnsonas antradienį vėl siūlys gruodžio 12 dieną rengti parlamento rinkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi