Lietuvoje

2019.11.05 12:05

Po LRT tyrimo – įstatymo pataisos dėl savivaldybės būsto pernuomojimo

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.11.05 12:05

Seimo socialdemokratai (LSDP) teikia įstatymo pataisas dėl savivaldybės būstų subnuomos. Tokie teisės aktų pakeitimai įregistruoti po LRT tyrimo, kuris atskleidė, kad keli su socialdemokratais susiję asmenys Neringoje gautą savivaldybės būstą pernuomoja turistams.

Seimo socialdemokratų siūlomoje Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti pataisoje nurodoma, kad savivaldybės būstas negali būti subnuomojamas. Kitaip tariant, asmenys, kuriems skirtas savivaldybės būstas, negalėtų jo išnuomoti, kaip, LRT tyrimo duomenimis, buvo daroma anksčiau. Teikti tokią pataisą socialdemokratai pažadėjo iš karto po to, kai pasirodė LRT tyrimas.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas portalui LRT.lt sakė, kad tokią pataisą palaiko ir Neringos meras Darius Jasaitis. Anot G. Palucko, jei pataisa bus priimta, tai leis išspręsti visas dviprasmybes ir neapibrėžtumus: „Kurie, kaip mes išsiaiškinome, atsirado dar 1999 metais, kitaip tariant, pats D. Jasaitis paveldėjo tas sutartis, kurios nėra šviežios ar naujos. Nepaisant to, jų moralinis vertinimas nesikeičia.“

LSDP pirmininkas teigė, kad tokios įstatymo pataisos neleis teisės aktų spragomis naudotis ne tik Neringos, bet ir visų kitų savivaldybių būstus gaunantiems asmenims. Paklaustas, ar tie partijos nariai, kurie pernuomojo savivaldybės būstą Neringoje, jau atsisakė tokios veiklos, G. Paluckas negalėjo to pakomentuoti. Visgi jis teigė, kad jau po LRT tyrimo buvo nuspręsta, kad savivaldybės būstus pernuomojantys asmenys šiuos būstus turės naudoti pagal paskirtį.

Paklaustas, ar kitos frakcijos palaikys tokį siūlymą, G. Paluckas pabrėžė, kad socialinis būstas yra skirtas tiems, kas neturi kur gyventi, todėl suprantama, kad jo pernuomoti negalima. „Tai spraga, leidžianti užsiimti ūkine-komercine veikla, subnuomojant socialinius būstus. Nemanau, kad kas galėtų prieštarauti (pataisai – LRT.lt)“, – teigė G.Paluckas.

LRT Tyrimų skyriaus surinkti liepą duomenys rodo, kad bent penki su socialdemokratais siejami asmenys tuo metu pusvelčiui nuomojosi savivaldybei priklausančius butus. Dalis jų gautą savivaldybės būstą pernuomojo Nidos turistams ir taip per vieną vasaros sezoną galėjo uždirbti solidžias sumas. Nuo 25 iki 165 eurų mėnesiui kainuojanti savivaldybės būsto nuoma, priimant turistus, galėjo atsipirkti vos per pusdienį ar – ilgiausiai – per kelias dienas.

LRT Tyrimų skyriaus praėjusią savaitę atskleisti duomenys rodo, kad teisės į savivaldybės būstų naudojimą vietos politikai nepraranda, nepaisant to, kad Neringoje turi ir kito nekilnojamojo turto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.