Lietuvoje

2019.10.29 09:18

Nausėda: sprendimas gaisrą Alytuje pripažinti vietinės svarbos įvykiu – nepakankamas

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad sprendimas Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilusį gaisrą pripažinti savivaldybės svarbos įvykiu buvo nepakankamas.

Pasak jo, tai įrodė ir Vyriausybės nariai, patys vykę į Alytų stebėti gesinimo darbų.

„Jeigu tai buvo savivaldybės masto įvykis, tai ko tie ministrai ten važinėjo? Ko jie ten važiavo, pasižiūrėti to gaisro? Tai galbūt tada galėjo ramiai sėdėti namie ir žiūrėti televizorių? Bet juk taip tai nebuvo“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidentas.

Jis pabrėžė, kad gaisras buvo didžiulis, o vėjo krypčiai pasikeitus galėjo būti užterštas ir pats Alytaus miestas.

„Man atrodo, mes čia diskutuojame apie dalykus, apie kuriuos neturėtumėme diskutuoti. Galėtumėme pripažinti, kad tai buvo didelio masto tragedija ir nebekartoti tokių veiksmų ateityje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Spalio viduryje Alytaus įmonėje „Ekologistika“ kilęs gaisras užgesintas per dešimt dienų. Dėl įvykio Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse paskelbtos ekstremalios situacijos. Vyriausybinė komisija nusprendė ekstremalios situacijos šalies mastu neskelbti.

G. Nausėda antradienį rengia susitikimą ekstremalių situacijų ir krizių valdymo problemoms aptarti. Jame dalyvaus premjeras Saulius Skvernelis, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Susitikime taip pat dalyvaus Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Saulius Greičius.

Gaisravietėje pirmadienį apsilankęs G. Nausėda teigė, kad susitikimo metu siūlys „Alytuje išmoktas pamokas perkelti į ekstremalių situacijų valdymo mechanizmą“.

Jis Žinių radijui sakė, kad ugniagesiai dėl sisteminių klaidų rizikavo savo sveikata.

„Pati sistema turi sumažinti didvyriškumo poreikį, kad visi dirbtų sklandžiai savo darbą ir kad būtų galima pasiekti maksimalų rezultatą per minimaliai trumpą laiką“, – kalbėjo prezidentas.

„Visa tai tikrai yra nenormalu. Ugniagesiai neturi aukoti savo sveikatos. Jie padarė tai dėl to, kad buvo sistemos spragos, teko savo didvyriškumu kamšyti sistemos spragas“, – tvirtino jis.

Gaisras įmonės „Ekologistika“ 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo spalio 16 dieną.

Ugnis užgesinta per kelias dienas, bet gaisravietėje ugniagesiai dirbo iki praėjusio penktadienio, nes sudegusios padangos dar smilko ir teršė aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.