Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.29 08:37

Medikai nenori slėptis: viešai diskutuos apie sveikatos sistemos skaudulius ir patiriamą psichologinį spaudimą

LRT.lt 2019.10.29 08:37

Medikų asociacijos ir profsąjungos po jauno gydytojo savižudybės rengia viešą diskusiją apie medikų patiriamą psichologinį spaudimą ir kviečia svarstyti, kokių priemonių reiktų imtis, kad padėtis sveikatos sistemoje pasikeistų.

Po nelaimės Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje Lietuvos medikai pirmą kartą atvirai kalba apie darbe patiriamą psichologinį smurtą, perdegimą, nusivylimą ir viso to kainą – netektis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Susivienijusių medikų organizacijų nariai sako nebegalintys atsakomybės už savo ir kolegų sveikatą nešti vieni, todėl visas suinteresuotas šalis kviečia į viešą diskusiją. Diskusijos tikslas – rasti sisteminius, tvarius ir ilgalaikius sprendimus, skirtus spręsti medikų perdegimo, darbo krūvio apskaitos reglamentavimo, sveikatos sektoriaus darbuotojų psichologinės pagalbos trūkumo, vadovų ir darbuotojų kompetencijų tobulinimo klausimus.

Renginio metu bus pristatomi medikų psichikos sveikatą nagrinėjantys moksliniai tyrimai, gerosios užsienio šalių patirtys, aptariami būdai, kuriais būtų galima sumažinti medicinos darbuotojų patiriamą psichologinį spaudimą, perdegimą ir išvengti netekčių.

Renginys vyks lapkričio 13 dieną, 14 valandą Balčikonio g. 7, Vilniuje.

Renginį organizuoja Jaunųjų gydytojų asociacija, Lietuvos medikų sąjūdis, Jaunųjų psichiatrų asociacija, Santaros klinikų gydytojų sąjunga, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi