Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.28 18:11

Kubilienė apie psichologinę įtampą gydymo įstaigose: drįsčiau sakyti – tai visų ligoninių problema

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie savo noru iš gyvenimo pasitraukusio Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės jauno vyro istoriją, prabilo mediko kolegos, kurie atskleidė, jog jis patyrė psichologinį smurtą darbe, nuolatinę įtampą.

Savo ruožtu į istoriją aktyviai įsitraukė ir visuomenė, kuri savaitgalį surengė žvakučių deginimo akciją prie ligoninės ir sveikatos apsaugos ministerijos.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė, kad žinia apie jauno vyro tragišką sprendimą – sukrečia.

„Akademinės bendruomenės atstovai bando tai pateisinti kažkokia priežastimi. Tikrai neneigiu tų problemų, kurios yra tiek universitetuose, tiek rajoninėse ligoninėse. Tačiau susieti ir pateisinti savižudybę man yra nepriimtina ir tai yra neprofesionalu“, – kalbėjo A. Kubilienė.

Paklausus, ar viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie tai, kad toks incidentas įvyko minint konkrečią ligoninę, o iš gyvenimo pasitraukusio mediko kolegos pasidalino savo patirtimi, galime vadinti vienos gydymo įstaigos problema, o galbūt tai sisteminės ligoninių problemos, A. Kubilienė sako, kad tai problema, kuri vyrauja daugelyje šalies gydymo įstaigų, o prasideda ji dar universiteto suole.

„Manau, netgi drįsčiau pasakyti, kad tokios problemos yra visose ligoninėse. Aš taip pat praėjau visą tą mokyklą nuo pirmo kurso, kada girdėdavome tokias pastabas kaip mes jus visus išmesime, kaip sakydavo pasiųsime jus morkas pardavinėti. Mes visi dirbome etatu ar pusantro, mano krūvis nelabai keisdavosi. Ir kada pasiskundžiau skyriaus vedėjai, sulaukiau pastabos, kad kiek bus pacientų, tiek ir teks žiūrėti. Aš suprantu, kad tai yra elementarūs dalykai, apie ką mes daug metų nešnekėjome, tai yra vadyba“, – savo prisiminimais pasidalino A. Kubilienė

Anot jos, visas šis tragedija pasibaigęs atvejis parodo, kad tai yra kompleksiniai dalykai, kurie yra visoje ligoninės sistemos grandyse.

„Jei mes pradėsime nuo to, kad yra dideli krūviai, tuomet reikėtų paklausti, kaip yra su vadyba, kodėl tie krūviai tokie dideli. Kas įstaigoje nustato krūvius? Kiek reikia slaugytojų, gydytojų? Tai yra elementari vadyba ir mes tik dabar pradedame apie tai kalbėti, kiek žinau šią sistemą bando diegti Kauno klinikos ir jai neblogai sekasi. Tik dabar pradedame kalbėti apie mikroklimatą kolektyve“, – sako Seimo Sveikatos komiteto pirmininkė.

Kalbėdama konkrečiai apie Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, A. Kubilienė sako, kad akivaizdu, jog problemos įsisenėjusios, tačiau pačios pirmos užuomazgos prasideda jau universitetuose.

„Politikai gali ir turi būti pasiruošę taip pat puolimui, akivaizdžiai tą parodo reakcija į mano žinutę socialiniame tinkle. Akivaizdu – organizuota akcija. Manau, kad politikai tam pasiruošę ir aš apie tai daug kalbu. Komitete turėjome daug pokalbių, esame apie tai daug kalbėję, aš taip pat laukiu didesnio puolimo. Galiu užtikrinti, kad komitetas apie tai kalbės“, – sakė A. Kubilienė.

LRT.lt primena, kad Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė neteko perspektyvaus traumatologo. LRT.lt šaltinių teigimu, jaunas, per 30 metų vyras, dviejų mažamečių vaikų tėvas, nusižudė. Po savaitgalio budėjimų vyras namuose rastas be gyvybės ženklų.

Laba diena, Lietuva. Kas slypi po Lietuvos organizuotų sirgalių grupių žinute „liks banai – neliks mūsų“?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi