Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.28 15:26

Kauno policijos byla tęsiasi: atlikta krata pas pareigūną, sulaikytas verslininkas

išaiškintas prabangių prekių ženklų tiekimo tinklas; atnaujinta 15.39

Tęsiant korupcinės bylos tyrimą, Kaune išaiškintas klastotų ir prabangių prekių ženklų tiekimo tinklas, rašoma Policijos departamento pranešime.

Sekmadienį, atliekant slapto pobūdžio veiksmus, Kaune sulaikytas verslininkas, kuris įtariamas nelegalia veikla, didelio kiekio svetimų prekių ženklų laikymu, disponavimu ir realizavimu. Tyrimo duomenimis, asmuo jau anksčiau buvo traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už analogiškas veikas.

Kratų metu rasta ir paimta įvairių prekių, pažymėtų svetimais prabangių prekių ženklais – t.y. rūbai, kvepalai, batai, prabangūs papuošalai, juvelyriniai dirbiniai, nelegaliu keliu įgyti alkoholiniai gėrimai, taip pat buhalterinės apskaitos dokumentai, kasos žurnalai, kompiuterinė technika, ir kt.

Visi šie veiksmai atitinka požymius nusikalstamų veikų, numatytų LR baudžiamojo kodekso 204 str. 1 d. (Svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimas) požymius. Įtariamas asmuo sulaikytas 48 valandoms.

Lygiagrečiai šiame tyrime, pagal iš anksto teismo sankcionuotus proceso prievartos veiksmus, buvo atliktos kratos pas vieną iš Kauno apskr. VPK ekonominius nusikaltimus tiriančio padalinio pareigūną, su juo atliekami baudžiamojo proceso veiksmai.

Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio teigimu, pareigūnas nėra sulaikytas, įtarimai jam nepateikti. Jis dirbo tame pačiame padalinyje su anksčiau dėl korupcijos suimtu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininku Donatu Karaluku.

Spalio pradžioje darbo vietoje sulaikytas D. Karalukas įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. D. Karalukui teismas praėjusią savaitę suėmimą pratęsė 20 parų.

Tyrime įtarimai pateikti dešimčiai asmenų. Jie įtariami organizavę nelegalų alkoholio verslą ir prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą sulaikytas ir buvęs pareigūnas. Tai buvęs Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurelijus Banys. Šiuo metu jis nėra suimtas, buvusiam pareigūnui taikomos kitos kardomosios priemonės.

Įtariant, kad Kauno apskrities policijos pareigūnas galėjo dengti nelegalų verslą, į komisariatą laikinai komandiruoti Policijos departamento Imuniteto valdybos ir Kriminalinės policijos pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi