Lietuvoje

2019.10.28 14:52

Raudonasis Kryžius sutarė bendradarbiauti su Vyriausybe per krizes

Lietuvos Raudonasis Kryžius pirmadienį pasirašė susitarimą su Vyriausybės atstovais dėl bendradarbiavimo ekstremaliųjų situacijų, branduolinių nelaimių ir krizių metu.

Tai pirmas toks dokumentas, kuriame susitariama dėl bendradarbiavimo sričių.

„Šis memorandumas rodo mūsų įsipareigojimą dirbti toliau, tačiau tai yra politinis susitarimas. Dabar mums reikės technine prasme identifikuoti, kokios yra tikslios sritys, kur mums reikia investuoti“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos prezidentas Francesco Rocca.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus valdybos pirmininkas Gediminas Almantas teigė, kad nevyriausybinė organizacija nesiekia dubliuoti pareigūnų veiksmų, o dirbti su žmonėmis.

Pasak jo, valstybė turėtų įtraukti juos į rengimosi galimoms nelaimėms procesą ir nubrėžti organizacijai labai aiškias atsakomybės ribas.

„Mūsų užduotis būtų teikti žmonėms psichologinę, socialinę pagalbą, teikti jiems švarų vandenį, maistą, pasirūpinti ypatingai pažeidžiamais žmonėmis, kurie negali išeiti iš namų, padėti juos perkelti į saugią vietą, aprūpinti juos būtiniausiomis reikmėmis“, – kalbėjo G. Almantas.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sakė, kad vertina Raudonojo Kryžiaus paramą Lietuvoje gyvenantiems pabėgėliams: „Čia matytume jų vaidmens stiprėjimą, nes nevyriausybinės organizacijos tą paslaugą teikia visai kitaip kokybės prasme“.

„Matome, kad ir apgyvendinimo paslauga ar integracijos į visuomenę paslauga, teikiama nevyriausybinių organizacijų ir Raudonojo Kryžiaus savanorių, yra labai vertinga“, – tvirtino R. Tamašunienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad per Vyriausybės atstovų susitikimą su Raudonojo Kryžiaus atstovais aptarė Astrave statomą atominę elektrinę ir Lietuvos pasirengimą galimoms nelaimėms.

Jie taip pat kalbėjosi apie prieš kelias dienas užgesintą gaisrą Alytaus padangų perdirbimo įmonėje.

A. Veryga sakė, kad nors Lietuva yra saugi valstybė, ją gali paveikti ir klimato kaita, ir kiti faktoriai.

„Niekada negali būti tikras. (...) Bendradarbiavimo sričių, ar tai būtų vidaus reikalai, ar tai būtų sveikatos apsaugos sistema, yra tikrai labai daug“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija įkurta 1919 metais. Ji taip pat priklauso Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio draugijų federacijai, kurios būstinė yra Ženevoje.

Lietuvoje veikianti humanitarinės pagalbos organizacija padeda senyviems bei vienišiems žmonės, moko teikti pirmąją pagalbą, taip pat pagalbą pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams bei migrantams ir humanitarinę pagalbą pažeidžiamiausiems žmonėms Lietuvoje bei už jos ribų.