Lietuvoje

2015.09.08 13:45

20-metį mininčiame J. Vitkaus inžinerijos batalione tarnaujama net dinastijomis

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Prieš 20 metų įkurto Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai sunaikino daugiau kaip 230 tūkst. sprogmenų. Išminuotojai sako, jų darbas pavojingas, bet labai prasmingas.

Prieš 20 metų įkurto Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai sunaikino daugiau kaip 230 tūkst. sprogmenų. Išminuotojai sako, jų darbas pavojingas, bet labai prasmingas.

Pranešimų apie sprogmenis karo inžinieriai gauna kone kasdien, ypač atšilus orams. Monotonijos jų darbe nebūna. Per 20 metų J. Vitkaus inžinerijos bataliono kariai sunaikino daugiau nei 235 tūkst. įvairių sprogmenų, nuo jų išvalė 600 hektarų. Bataliono karių šūkis – „Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!“

„Tai yra darbas, kuris reikalauja profesionalumo, kuris yra tikrai pavojingas ir kuris suteikia tokią grąža – nukenksminęs sprogmenį, išgelbėji kažkieno gyvybę“, – sako J. Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kpt. Nerijus Alekna.

„Man įstrigęs 2004 metų įvykis, kai Aleksote neutralizavome 500 kg bombą. Tai buvo pirma tokia operacija, kurioje rimtai dalyvavome. Ir pavojinga buvo, ir kažko nežinojome, nes buvo šios kuopos susikūrimo pradžia“, – prisimena J. Vitkaus inžinerijos bataliono I būrio vado pavaduotojas vyr. srž. Antanas Janickas.

Sprogmenų neutralizavimo kuopą bataliono vadas vadina vizitine kortele. Kariai taip pat gelbsti per potvynius ar gaisrus, naikina ledų sangrūdas upėse, lokalizuoja vėtrų padarinius. Bataliono vadas sako, kad karo inžinieriai puikiai išmano savo darbą, pratybose jie dažnai moko kitų NATO šalių karius.

„Kariai, atėję būtent į J. Vitkaus inžinerijos batalioną, nusprendžia čia pasilikti ilgus tarnybos metus. Turime net tokių atvejų, kai sūnūs pakeičia tėvus, tai yra tėvas išleidžiamas į atsargą, o į jo vietą ateina sūnus, taip pat broliai tarnauja – tiesiog dinastijomis tarnaujama batalione“, – atskleidžia J. Vitkaus inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Arūnas Dzidzevičius.

Lapkričio pabaigoje batalione tarnybą pradės ir 200 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9