Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.28 13:34

Veryga: tikėtis daugiau ūmiai apsinuodijusių nėra pagrindo

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.28 13:34

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad nereikėtų tikėtis, jog užgesinus gaisrą Alytuje artimiausiu metu atsiras daugiau ūmių apsinuodijimo atvejų. Jo nuomone, ko gero, nebeaugs ir medikų pagalbos dėl gaisro sukeltų padarinių prašančių žmonių skaičius. Kaip skelbta anksčiau, po gaisro padangų perdirbimo gamykloje Alytuje į medikus kreipėsi aštuoni žmonės.

„Tas skaičius neišaugo, jis ir yra likęs toks pat. Didesnio augimo tikėtis ir nebeverta todėl, kad gaisras iš esmės užgesintas ir dūmų nebėra, tad tikėtis daugiau ūmiai apsinuodijusių nėra pagrindo“, – pirmadienį žurnalistams po Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdžio sakė A. Veryga.

„Galima galvoti tik apie atokiuosius reiškinius“, – pridūrė ministras.

A. Veryga pabrėžė, kad šiuo metu planuojamas monitoringas, skirtas jo minėtiems atokiesiems reiškiniams įvertinti.

„Biomonitoringas yra konkreti priemonė, kuri įvertintų (gaisro padarinius patyrusius. – ELTA) gyventojus ir palygintų su tais, kurie negavo ekspozicijos – tam tikrus biologinius rodmenis (...). Pagal tai, kokios medžiagos bus rastos, mokslininkai galės pasakyti, ko iš tų medžiagų galima tikėtis ateityje“, – pasakojo ministras.

Visgi į klausimą, ar saugu šiuo metu Alytaus mieste vaikščioti lauke, A. Veryga neatsakė.

„Tas rekomendacijas skelbia ekstremalių situacijų komisija – aš tikrai nenorėčiau leistis į kažkokias detales, kad kažko nesuklaidinčiau“, – apibendrino ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi