Lietuvoje

2019.10.28 11:18

Alytaus mieste ir Miklusėnuose ištirtas gyvenamųjų patalpų oras

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gaisravietėje Alytuje baigia darbus; atnaujinta 12.31

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gaisravietėje Alytuje baigia darbus, tačiau vykdys stebėseną, pirmadienį pranešė Alytaus miesto savivaldybė. Alytaus mieste, Pramonės gatvėje, ir rajone esančiuose Miklusėnuose ištirtas gyvenamųjų patalpų oras.

Kaip pirmadienį skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, laboratorinių tyrimų metu aptiktos šešios padangų gaisro dūmams būdingos medžiagos.

Nė vienos iš aptiktų medžiagų koncentracija patalpose neviršijo vienkartinių leistinų verčių, rašoma pranešime.

Jame taip pat rašoma, kad kai kur aptikta stireno, kuris nepriskiriamas pavojingoms medžiagoms.

Stirenas – kvėpavimo takus, odą ir gleivines dirginanti medžiaga, kurios ūmus poveikis pasireiškia akių, nosies, odos sudirginimu – paraudimu ir perštėjimu, taip pat gerklės sausumu, sukeliančiu kosulį.

Ilgalaikis stireno poveikis pasireiškia centrinės nervų sistemos pakenkimu – galvos, skausmais, nuovargiu, depresija, sumažėjusia dėmesio koncentracija.

Tirtuose patalpų oro mėginiuose taip pat nustatytas nedidelis trijų cheminių medžiagų ribinių koncentracijų viršijimas, tačiau skelbiama, kad nėra pakankamai informacijos, kad jas būtų galima susieti su gaisro dūmais.

„Minėtos medžiagos išsiskiria iš namuose esančių baldų, kilimų, naudotų buities valiklių, jų yra tabako dūmuose“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad tirtuose būstuose bus atliekami pakartotini matavimai.

Visuomenės sveikatos specialistai pataria patalpas vėdinti plačiai atidarant langus 5-10 minučių, geriausia – rytais, įsitikinus, kad lauke neužuodžiamas degėsių kvapas, nesimato dūmų.

Priešgaisrinė gelbėimo tarnyba baigia darbus

Kaip feisbuke nurodo savivaldybė, teritoriją vis dar saugo policijos pareigūnai.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija taip pat kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl rezervuare susikaupusio vandens ištyrimo. Taip pat bus kreipiamasi į statinių priežiūros specialistus, kad būtų įvertintos esamos pastato konstrukcijos.

Medicininės reabilitacijos ir sporto centre penktadienį buvo paimti patalpų oro taršos tyrimai. Kaip nurodo savivaldybė, sulaukus rezultatų bus žinoma, ar centro gyventojams saugu grįžti namo.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Jis užgesintas penktadienį.

Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, kad tyrimai parodė, jog gaisro paveiktoje Alytaus rajono teritorijoje esančių ūkių pienas yra užterštas kenksmingomis medžiagomis.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą yra pavadinęs viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.