Lietuvoje

2019.10.28 08:35

Pradedama ugniagesių, dirbusių gaisre Alytuje, apžiūra: bus suteikiama ir psichologinė pagalba

atnaujinta 10.49

Alytuje dirbusius ugniagesius nuo šios savaitės pradės apžiūrėti gydytojai. Norą išreiškę pareigūnai bus tikrinami Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre Vilniuje.

Gaisrą įmonėje „Ekologistika“ gesino daugiau kaip 300 priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų. Medicinos centro vadovas Marius Buitkus sako, kad pareigūnams bus suteikiama ir psichologinė pagalba.

„Vidaus ligų gydytojas visų pirma apžiūrės, paklausys, kokie nusiskundimai, kas blogai. Tada bus atliekami kraujo, laboratoriniai, šlapimo tyrimai. Bus daromi ir kvėpavimo mėginiai, pažiūrėsime, kokia yra jų plaučių talpa. Jie visi dirbo su specialia apranga apranga, todėl didesnių apsinuodijimų smalkėmis nebus. Tada žiūrėsime, ar reikės rentgeno, kardiologo konsultacijų, bus detaliai patikrinti su jų esami skundai. Dėl tolimesnės reabilitacijos pasižiūrėsime. Jei bus poreikis, bus ir psichologas“, – sako centro vadovas.

M. Buitkus sako, kad išsekimas, pervargimas, širdies ir kraujotakos sistemos bei kiti sveikatos sutrikimai yra dažni ugniagesių darbe gesinant gaisrus.

Seimo aplinkos apsaugos komitetas, išanalizavęs gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje priežastis, taisys įstatymų spragas, leidžiančias aplaidžiai vystyti atliekų verslą. Komiteto narys Linas Balsys sako, aiškėja, kad ši įmonė buvo gavusi pačius paprasčiausius taršos leidimus, nors kaupė didelius padangų kiekius.

„Paaiškėja, kad per maža kontrolė iš aplinkos apsaugos pareigūnų, nes iš kelių galimų taršos leidimų buvo išduotas pats žemiausias. Kyla klausimai, kodėl taip gali būti, nes tai susiję su saugumu. Komitetas pritarė, kad ministerija (Aplinkos – LRT.lt) pateiktų ataskaitą, kur yra tos spragos. Ar reikia taisyti įstatymą, kad nebūtų paliktos landos galimai nesąžiningam verslui piktnaudžiauti – tas padangas kaupti ir praktiškai nieko nedaryti, o pinigus už tai paimti“, – LRT RADIJUI sako L. Balsys.

Gaisras įmonės „Ekologistika“ 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo spalio 16 dieną, o jo gesinimo darbai baigti po daugiau nei savaitės – penktadienį.

Aplinkos ministerijoje derinami veiksmai gaisro padangų perdirbimo įmonėje padariniams ištirti

Pirmadienį sukviestas Aplinkos ministerijai pavaldžių ir kitų suinteresuotų institucijų atstovų pasitarimas, skirtas veiksmams atliekant aplinkos tyrimus po gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologista“ Alytuje suderinti, praneša Aplinkos ministerija.

Į pasitarimą yra pakviesti Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Alytaus departamento, Aplinkos apsaugos departamento, Lietuvos geologijos tarnybos, įmonės „Grunto valymo technologijos“ atstovai.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Daugiau kaip po savaitės, praėjusį penktadienį, pranešta apie gaisro gesinimo darbų pabaigą.

Gaisravietėje ir apylinkėse kelias dienas buvo gerokai padidėjęs oro užterštumas. Pasak sveikatos apsaugos specialistų, gaisro metu išsiskyrusių nuodingųjų medžiagų sukelti padariniai žmonių sveikatai gali būti jaučiami ir po dešimtmečio.

Penktadienį Maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad gaisro paveiktose teritorijose užterštas pienas, ir uždraudė ūkininkams iš aplink gaisravietę esančių teritorijų jį parduoti, naudoti žmonių maistui ar gyvulių pašarui.