Lietuvoje

2019.10.27 09:34

Darbo imitacija: Kauno tardymo izoliatoriuje medikai ir slaugytojos klastojo darbo laiką

Jūratė Damulytė, BNS 2019.10.27 09:34

Kauno tardymo izoliatoriuje kai kurie medikai ir slaugytojos kelerius metus žymėdavosi dirbantys, nors darbe nepasirodydavo arba susitrumpindavo darbo valandas.

Šie pažeidimai buvo reguliarūs ir sisteminiai, nustatė įstaigos atliktas tarnybinis patikrinimas.

Jo medžiaga perduota teisėsaugai, o Kauno apylinkės prokuratūra spalio pradžioje pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, įtarimai kol kas niekam nepateikti.

„Buvo klastojami darbo laiko žiniaraščiai, prirašomos valandos, sudaromi darbo grafikai, neatitinkantys darbo resursų. (...) Čia buvo sisteminis ir tęstinis dalykas, tyrėme trejų metų laikotarpį ir fiksavome tokius pažeidimus“, – BNS sakė Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojas Remigijus Aniulis.

Iš viso tirta 15 medicinos darbuotojų veikla, ir daugumos atveju nustatyti pažeidimai.

Daugelis jų pripažino, kad dokumentuose įrašomos valandos dažnai neatitikdavo tikrovės, kai kurie jų į žiniaraščius įrašydavo dirbę 12 valandų, nors darbe nė nepasirodydavo, kiti „prisidurdavo“ žiniaraščiuose po kelias darbo valandas, šitokiu būdu pasididindami ir atlygį.

Imituodami darbo valandas darbuotojai sutardavo tarpusavyje, vienas kitą „pridengdami“ ir pakeisdami.

Šie pažeidimai nustatyti patikrinus vaizdo įrašus, dokumentus, apklausus darbuotojus.

Už juos daugeliui nusižengusiųjų skirti įspėjimai, taip pat nurodyta grąžinti permokėtas lėšas.

Už darbo grafikų ir žiniaraščių tvarkymą buvusi atsakinga ilgametė Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotoja Sveikatos priežiūros skyriaus administratorė atleista iš darbo.

Dėl kai kurių medikų, slaugytojų ir laborantų piktnaudžiavimų per patikrintą laikotarpį izoliatorius nurodė patyręs apie 14 tūkst. eurų žalą.

Pasak R. Aniulio, savo elgesį klastojant žiniaraščius darbuotojai aiškino seniai nusistovėjusia praktika.

„Aiškino, kad nuo senų laikų buvo kažkokia nusistovėjusi praktika, tačiau ta praktika su niekuo nebuvo derinta“, – teigė direktoriaus pavaduotojas.

Paklaustas, kaip šiuo metu Kauno tardymo izoliatoriuje užtikrinama medicinos darbuotojų darbo drausmė, R. Aniulis tvirtino, kad po šiemet įvykdytos pertvarkos įstaigos medicinos darbuotojai tapo pavaldūs Laisvės atėmimo vietų ligoninei, ji ir atsakinga už sklandų medikų darbą.

Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas BNS teigė, kad nustačius pažeidimų Kauno tardymo izoliatoriuje, patikrintos ir kitos įstaigos, nustatytas dar vienas galimo darbo laiko klastojimo atvejis, tačiau daugiau pažeidimų nenustatyta.