Lietuvoje

2019.10.25 17:21

Vilniaus moterų namai prie Seimo surengė akciją: išreiškė paramą smurto aukoms

LRT.lt2019.10.25 17:21

Prie Seimo nevyriausybinė organizacija Vilniaus moterų namai surengė akciją, siekdami išreikšti paramą smurto prieš moteris įveikimui.

„Nuo 2016 metų gegužės 25 dienos NVO Vilniaus moterų namai, jungdamiesi prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Orange the World“ kartu su tarptautiniu moterų nevyriausybinių organizacijų tinklu WAVE (Women Against Violence Europe) Lietuvoje vykdo tarptautinę kampaniją „Step up! Stabdykime smurtą prieš moteris! Ratifikuokime Stambulo konvenciją!“

Vienas svarbiausių kampanijos tikslų – paskatinti valstybes pasirašyti, ratifikuoti ir įgyvendinti Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija, 2011)“, – teigiama organizatorių pranešime.

Pasak organizatorių, Lietuva ją pasirašė 2013 m., bet, jų teigimu, jau šešerius metus vengia ratifikuoti. „Atsakingai pareiškiame, kad Europos Taryba yra viena svarbiausių žmogaus teises ginančių organizacijų, todėl ji kaip teisinę priemonę priėmė Stambulo konvenciją, kurios tikslas – užkirsti kelią smurtui prieš moteris ir smurtui artimoje aplinkoje bei kovoti su juo kaip su žmogaus teisių pažeidimu.

Nepaisydamos Konvencijoje aiškiai išdėstytų tikslų, minėto reiškinio rimtumo ir jo poveikio aukoms bei visuomenei, nemažai religinių ir ultrakonservatyvių grupių pastaraisiais metais skleidžia neteisingą informaciją apie Konvenciją, ypač apie Konvencijoje vartojamą sąvoką „lytis socialiniu aspektu“ (angl. gender). Tokie klaidingi aiškinimai turi būti atskleisti ir aptarti, pabrėžiant Stambulo konvencijos tikslus – smurto prieš moteris panaikinimą ir moterų žmogaus teisių apsaugą“, – teigiama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt