Lietuvoje

2019.10.25 16:41

Surengtas „Draugystės žygis“: tarp mokinių – ir turintys specialiųjų poreikių

„bendradarbiavimas leidžia geriau pritapti visuomenėje“
Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.25 16:41

Trijų Vilniaus mokyklų moksleiviai kartu leidosi į „Draugystės žygį“. Tarp mokinių – ir turintys specialiųjų poreikių. Mokytojai sako, kad toks bendradarbiavimas svarbus, leidžia vieniems kitus geriau pažinti ir pritapti visuomenėje.

Vilniaus Šilo mokykloje žygiai į mišką – jau tapo tradicija. Šįkart mokiniai keliauja ne vieni – kartu pasikvietė ir Sietuvos progimnazijos bei Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus moksleivius. Tiesa, Šilo mokyklos vaikai turi fizinę ir protinę negalią. Mokytojai sako, kad tokios išvykos – galimybė geriau pažinti vieniems kitus.

„Skirtumai, kurie yra tarp mūsų, tarp visų apskritai žmonių nėra kažkoks barjeras bendravimui. Ir, kai pamatai iš arti, tam tikri mitai gali išnykti, išgaruoti ir pamatai, kad gali būti smagu“, – įsitikinę mokytojas Arturas Markevičius.

Pasak mokytojų, tolerancijos ir atvirumo galima pasimokyti iš vaikų. Pasak pedagogų, Biržų ir Žiežmarių istorijos, kai gyventojai pasipriešino, kad šalia jų įsikurtų protinę negalią turintys žmonės, rodo bendradarbiavimo ir adaptacijos stygių visuomenėje.

Išvykoje moksleiviai žengė poromis. Jas sudarė skirtingų mokyklų vaikai. Taip jie galėjo susidraugauti ir geriau pažinti vienas kitą. Pasiekę Valakampių paplūdimį kartu atliko įvairias užduotis, estafetes.

„Nesvarbu, ką mes turime, kokie esame, bet visi drauge“, – sako mokytojas Airidas Šešetas.

„Ne vienerius metus dirbu, tai tikrai nėra sunku, tiesiog reikia surasti raktą kiekvienam vaikui į širdį individualiai“, – tvirtina kitas mokytojas Jonas Mačiulis.

Pavasarį moksleiviai jau buvo susitikę – kartu leido laiką, gamino maistą. Pasak specialistų, integracija būtina, kad vaikai gebėtų visapusiškai adaptuotis visuomenėje.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 10.44 min.:

Žinios. Visuomenininkai Vilniuje surengė teatralizuotą protesto akciją dėl medžių kirtimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.