Lietuvoje

2019.10.25 15:25

Alytaus meras skelbia pabaigą: viskas, gaisras tikrai užgesintas

ekstremali padėtis tebegalioja; atnaujinta 16.20
LRT.lt2019.10.25 15:25

Po ilgos ir kontroversiškos kovos su liepsnomis Alytaus meras Nerijus Cesiulis skelbia pabaigą – po 10 dienų gaisras galiausiai užgesintas.

„Ne prieš 3 dienas, kaip kažkas sakė, o paskui dar kartą žurnalistams pakartojo. O tik dabar. Vyrai iš laimės dainuoja. O aš ant borto sėdžiu. Diena lyg ir švęsti, džiaugtis. Bet kai pagalvoji, koks brudas mūsų plaučiuose dabar, kokias daržoves iš kiemo valgysim... tik vaikus ir žmoną stipriau apkabinti norisi“, – kaip jau tapo įprasta feisbuke atvirauja meras.

Tiesa, nors gaisras užgesintas, anot mero, tai dar ne pabaiga – dabar prasidės šiukšlyno likvidavimo darbai. O čia, kaip rašo N. Cesiulis, vėl susiduriama su galvosūkiu.

„Kol šitą velnio skylę sutvarkysim, galim ir pusmetį užtrukti. Nes iki šiol jokie specialistai nežino, nei kas, nei kaip tai turi padaryti. Tos sudegusios padangos jau susimaišę su betono gabalais. Kitaip tariant, tūkstančiai kvadratinių metrų gumos su gruzu. Sako, į Šiaulius reikėtų vežti, bet nieks nenori imti tokios košės, reikia surūšiuoti. O to daryti vėlgi nieks nenori. Atvažiuoja rimti žmonės, pakraipo galvas, padūsauja ir išvažiuoja“, – rašo meras.

N. Cesiulis atviras ir kratosi jam primetamų etikečių – po situacijos Alytuje „į jokius prezidentus, į jokį Seimą neis“.

„Ir jeigu būsiu „širdžių prezidentas“ – tai nebent žmonos. Ir jeigu būsiu „širdžių premjeras“ – tai nebent savo vaikų“, – teigia jis.

Alytaus mieste atšauktos dėl gaisro galiojusios rekomendacijos, ekstremali padėtis tebegalioja

Penktadienį užgesinus gaisrą padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“, Alytaus mieste atšauktos iki šiol galiojusios rekomendacijos, tačiau ekstremali situacija tebegalioja, Eltai patvirtino Alytaus miesto savivaldybės atstovė.

„Ekstremali padėtis galioja. Ekstremalių situacijų komisija atšaukė visas prieš tai galiojusias rekomendacijas, kas susiję su švietimo įstaigų veikla, Pramonės (rajono, – ELTA) įmonių veikla ir lauko prekyba. Suabejota, ar leista lauke prekiauti pieno produktais, nes bus atliekami pieno tyrimai“, – Eltai sakė savivaldybės atstovė Loreta Gaižiuvienė.

Ji taip pat informavo, kad buvo pakeistas Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas.

„Vietoje mero dabar, kadangi bus sprendžiami gaisravietės teritorijos darbų klausimai, operacijų vadovu paskirtas Alytaus aplinkos apsaugos departamento vyriausiasis specialistas Jaunius Janonis“, – sakė L. Gaižiuvienė.

Pasak jos, šiuo metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atlieka vandens šulinių, žolės ir želdinių tyrimus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – patalpų vidaus oro taršos tyrimus.
Kaip informavo L. Gaižiuvienė, savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija į posėdį rinksis pirmadienį ryte.

„Svarstys dėl atliekų išvežimo ir svarstys sprendimą dėl ekstremalios situacijos atšaukimo ar pratęsimo“, – nurodė savivaldybės atstovė.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą pavadino viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.