Lietuvoje

2019.10.25 09:00

Paluckas: Seimas atvirai sabotuoja Vyriausybę, nuoširdžiai galvoju, kaip padėti Skverneliui

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.25 09:00

Aš nuoširdžiai galvoju, kaip padėti Sauliui Skverneliui, sako socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas. Politiko teigimu, Seimo valdantieji Vyriausybės vadovą paliko likimo valiai ir atvirai sabotuoja Vyriausybės veiklą.

„Aš tikrai nuoširdžiai galvoju, kaip padėti Sauliui Skverneliui, nes aš matau, kad jo draugai, jo kolegos jam padėti absoliučiai Seime nenori“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė G. Paluckas.

Socialdemokratas mano, kad antradienį Seime pritarimo nesulaukę siūlymai dėl taršių automobilių bei nekilnojamojo turto mokesčio reiškia, kad Vyriausybės veiklą sabotuoja savi – valdančioji dauguma.

„Aš matau atvirą Vyriausybės veiklos sabotavimą, kai Vyriausybė pateikė biudžeto projektą“, – teigė jis.
G. Paluckas tikina, kad, nepaisant to, jog socialdemokratai turi daug kritikos Seime atmestiems mokestiniams projektams, tobulinti juos dar būtų galima. Politiko teigimu, tai svarbu, nes atmesti mokestiniai siūlymai yra susieti su numatytomis papildomomis biudžeto išlaidomis.

„Mes manome, kad Vyriausybė galėtų pataisyti nekilnojamojo turto mokestį, kuris dabar nieko nesprendžia ir palieka tas pačias skyles bei spragas, kurios jau egzistavo iki šiol (...). Lygiai taip pat ir automobilių taršos mokestis, kuris išaiškėjo, kad yra ne taršos, bet registracijos mokestis, – jis taip pat turi būti pertvarkytas“, – sakė G. Paluckas.

Antradienį Seime sėkmės nesulaukė keli Vyriausybės siūlyti mokesčiai. Tobulinti grąžinti taršių automobilių bei nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo projektai. Iš kol kas Seimo pritarimo nesulaukusių mokesčių kitąmet planuojama papildomai surinkti apie 90 mln. eurų.

S. Skvernelis trečiadienį teigė, kad Seimas, antradienį grąžinęs tobulinti nekilnojamojo turto ir automobilių taršos mokesčių pasiūlymus, sumažino valstybės biudžeto pajamų dalį, todėl dabar teks mažinti išlaidų dalį.
„Seimas sumažino valstybės biudžeto pajamų dalį, dabar reikės sumažinti išlaidų dalį“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.