Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.25 08:23

Mokytojams vis garsiau kalbant apie streiką, valdžia skėsčioja rankomis: norimų pinigų nėra

Seimui pateiktas kitų metų biudžetas piktina mokytojus. Jų atlyginimams kelti numatyta perpus mažiau, nei žadėta. Lapkritį streikuoti žada Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, o prieš metus protestavę kitos profsąjungos nariai sako apsispręsiantys po kelių savaičių.

Nepraėjo nė metai po mokytojų streiko Švietimo ministerijoje, o Andriaus Navicko vadovaujami pedagogai jau tariasi, ar sukilti dar kartą. Po praėjusių metų streiko jie derėjosi su ministerija dėl geresnių darbo sąlygų, tačiau liko vieninteliai nepasirašę visų kitų profesinių sąjungų paremtos kolektyvinės sutarties.

„Mes dar kitą savaitę, trečiadienį, einame į ministeriją norėsime gauti patikinimą, kad jų siūlymai, kurie yra , ar jiems tikrai pritaria ir Finansų ministerija, ir Vyriausybė, jeigu tie siūlymai, turėsime Vyriausybės pritarimą ir jeigu jiems mokytojai pritars, tai tada manau, kad atsirastų sutartis ir streiko nebūtų 16:01 jeigu mokytojai ar finansų ministerija atmestų šiuos siūlymus, manau, kad vienintelė išeitis – streikas“, – sako Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius sako, kad iš ministerijos ir kitų pavaldžių institucijų kitais metais numatyta pedagogų atlyginimams sutaupyti 7 milijonus eurų. Tačiau ministras pripažįsta, kad susitarimai su profsąjungomis nėra iki galo įgyvendinti.

„Aš negaliu sakyti, kad reikia nukirpti nuo pensijų, nuo vaiko pinigų, nuo krašto apsaugos, mes turime kalbėti apie visą balansą, bet man labai svarbu, kad aš turėčiau geresnius įrodymus, kurių tikrai dar neturime - kiekvienas euras, investuotas į švietimą, kokią socialinę ir ekonominę grąžą duoda“, – teigia ministras.

Švietimo ministerija kolektyvinėje sutartyje pedagogų algoms kelti papildomai įsipareigojusi skirti beveik 118 milijonų eurų, tačiau valstybės biudžeto projekte numatyti kiek daugiau nei 55 milijonai eurų.

„Mes pernai žadėjome ir policininkams didesnes algas, ir medikams, ir mokytojams, visiems kitiems. O šiai dienai esame tokioje situacijoje, kad ta ekonomika lėtėja. Iš tikrųjų pirminis projektas, kuris yra pateiktas, ten, nėra numatyta. Ten yra numatyta apie 50 mln. Tai dabar reikia peržiūrėti visą biudžetą ir peržiūrėti galimybes iš kur mes galime skirti daugiau“, – sako Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas.

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga sutarė dėl streiko apsispręsti iki lapkričio 15-osios.

Dėl streiko lapkritį svarsto ir kita švietimo darbuotojų profsąjunga.

Žinios. Vidurdienį rengiama protesto akcija „Girios ateina į Vilnių“: taip siekiama atkreipti dėmesį į niokojamą gamtą ir girias
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi