Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.24 20:57

Karoblis: Lietuva išlieka aktyvi koalicijos prieš ISIL dalyvė

ELTA 2019.10.24 20:57

Tik vieningai veikdamos sąjungininkės ir jų partnerės pasieks tikslų visose Aljanso misijose ir operacijose, įskaitant laimėjimus kovoje prieš ISIL, pažymėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ketvirtadienį vykstančiame NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje.

„Remiame tik politinį krizės Sirijoje sprendimą ir toliau išliksime aktyviais koalicijos prieš terorizmą dalyviais“, - sakė ministras.

Pagrindinė šios dienos sesija buvo skirta tarptautinėms operacijoms ir misijoms, kurios metu ministrai aptarė saugumo situaciją Vidurio Rytų regione, įskaitant Siriją.

Pagal pranešimą, ministrams taip pat buvo pristatyti NATO vykdomų misijų veiklos rezultatai ir NATO pajėgų poreikio Irake ir Afganistane užpildymas. Afganistane įvyko prezidento rinkimai, turėsiantys didelės įtakos tolesniam derybų su Talibanu ir susitaikymo procesui bei tolesnei NATO operacijos Afganistane eigai.

„Nuo 2016 metų Lietuva nuosekliai didino savo indėlį tarptautinėse operacijose ir ketina jį toliau išlaikyti. Jei kalbame apie NATO operaciją Afganistane, tai reiškia, jog toliau vadovausimės principu: kartu atėję su Aljansu į regioną, kartu prisitaikysime prie aplinkybių, ir, jei bus nuspręsta, kartu išeisime, – pabrėžė R. Karoblis. – Lietuva taip pat išlieka aktyvi koalicijos prieš ISIL dalyvė, todėl planuojame ir toliau išlaikyti indėlį šios koalicijos operacijoje Irake. O stiprindami NATO pastangas Irake kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis planuojame paramą karinės medicinos mokymo srityje“.

Šiuo metu Afganistane dislokuoti 49 Lietuvos kariai, Irake – 15 karių. JAV vadovaujamoje operacijoje Irake ( „Inherent Resolve“ („Įgimtas ryžtas“) tarnauja 6 Lietuvos instruktoriai, veikiantys Danijos kariuomenės kontingento sudėtyje, NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje, skirtoje apmokyti Irako saugumo pajėgas, – 9 kariai.
Iš viso tarptautinėse operacijose ir ES mokymo misijose šiuo metu dalyvauja daugiau kaip 150 Lietuvos karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi