Lietuvoje

2019.10.24 18:00

Jakeliūno krizės išvadas Kubilius vadina dar viena keršto akcija

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.10.24 18:00

Seimo biudžeto ir finansų komitetas pristatė galutines ekonominės krizės tyrimo išvadas, tiesa, buvusio premjero Andriaus Kubiliaus manymu, tai dar viena keršto akcija, kuri nutaikytą į keletą asmenų.

Tiesa, jose nebeliko nei kaltųjų pavardžių, nei rekomendacijų prezidentui Gitanui Nausėdai įvertinti Lietuvos banko (LB) vadovybę.

Tyrimo išvadose nurodoma, kad Vyriausybė daugiausia skolinosi neviešu būdu ir vidaus rinkoje. Be to, kaip nurodo Valstybės kontrolė, skolinimasis vyko nesilaikant Vyriausybės skolinimosi politikos ir metinės 2009 m. skolinimosi programos.

Buvęs šalies premjeras ekonominės krizės laikotarpiu, kuris taip pat buvo ne kartą minimas šioje tyrimo eigoje, sako, kad tai ne kas kita, kaip keršto veiksmai.

„Na, kiek aš čia teiravausi kolegų Seimo narių, tai tos išvados buvo laikomos kone valstybės paslaptimi ir nežinau, ar komiteto nariai spėjo su jomis susipažinti. Mane labiau domina pats procesas, nes, jei spėtume iš spaudos, tai išvadas parašė pats S. Jakeliūnas ir dabartinis patarėjas Tomas Ramanauskas, kuris anksčiau dirbo Lietuvos banke. Tai aš visą šį tyrimą matau kaip besitęsiančius kažkokius keršto priepuolius, tas matėsi ir išpuoliuose prieš Seimo pirmininką V. Pranckietį, ir puolime prieš V. Vasiliauską, prieš kitus. Ir atrodo, kad visos šito tyrimo išvados yra tarsi finalinis akordas bent čia kažką atsigriebti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo A. Kubilius.

Buvusio premjero teigimu, jei Seimas tokias išvadas priimtų, tai būtu dalis to S. Jakeliūno rengto tyrimo gėdos.

„Aš manau, kad tai yra gėda, tai rodo, kiek yra leidžiama vyrauti keršto nuotaikoms, kiek vengiama rimtų ir dalykinių analizių, o kiek remiamasi asmeninėmis nuomonėmis. Man tokie krizės tyrimai visą laiką atrodo gana liūdnai ir politiškai jie daug nieko nereiškia. Nuogąstauju, kad kitos Vyriausybės, jei joms tektų dirbti krizės laikotarpiu, ims baimintis tokių tyrimų, o Vyriausybės atrodys kaip dabartinis Alytaus meras, kuris gesina gaisrą, o iš paskos važinėja įvairios komisijos ir jau aiškinasi, galbūt jis pažeidė kažkokį įstatymą aprūpindamas gaisrininkus maistu“, – sakė A. Kubilius.

LRT.lt primena, kad Centrinio banko vadovas Vitas Vasiliauskas atmeta krizės tyrėjų priekaištus, kaltinimus vadina asmeniškumais. V. Vasiliauskas yra pranešęs, kad krizės tyrimo iniciatorius, dabar Europos Parlamente dirbantis Stasys Jakeliūnas 2013 metais siekė įsidarbinti Lietuvos banke, naudojosi žlugusio „Snoro“ banko istorija.

„Laba diena, Lietuva“. Rytoj – Konstitucijos dieną – Lietuvos teismuose bus teikiamos nemokamos konsultacijos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.