Lietuvoje

2019.10.24 16:50

Žemaitaitis apie vicepirmininko postą: skubėti nereikia, palaukime

siūlo mažesnį akcizą ūkininkų naudojamam bešviniam benzinui ir gazoliams
Gailė Jaruševičiūtė, Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.10.24 16:50

Iš valdančiųjų koalicijos išmestos Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis apie valdančiųjų spaudimą palikti viceministro postą kalba nenoriai. Politikas akcentuoja, kad tokioje situacijoje priimant sprendimus yra geriausia neskubėti.

Pasak jo, nors koalicijoje ir nebeliko jo vedamos Tvarkos ir teisingumo partijos, prieš priimant sprendimus geriausia yra palaukti.

„Reikia vadovautis, kas sutarta ir kokie yra procesai. Nereikia skubėti, palaukiam, viskas priešakyje. (...) Manau, kad skubėjimas ir kalbėjimas kartais atsisuka prieš pačius kalbančiuosius“, – Eltai sakė R. Žemaitaitis.

Paklaustas, kaip vertina dabartinę valdančiųjų situaciją, politikas ironizavo, kad valdančiųjų situacija yra teigiama, nes Viktorui Pranckiečiui pavyko išsaugoti Seimo pirmininko postą.

„Yra valdančioji dauguma, kaip ir pats vakar Ramūnas (Karbauskis. – ELTA) pasakė, pašalinęs Tvarką ir teisingumą, dabar jau turi valdančiąją daugumą (...). Tai dabar vertinu teigiamai, nes Pranckietis liko Seimo pirmininku“, – kalbėjo politikas.

ELTA primena, kad trečiadienį po tarybos posėdžio valdantieji koalicijos partneriai paskelbė, kad Tvarka ir teisingumas išbraukiami iš koalicijos sutarties dėl to, kad šiurkščiai pažeidė Koalicijos sutartį ir prarado savo frakciją Seime. Šiuo metu Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas R. Žemaitaitis „valstiečių“ lyderių raginamas trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų.

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ R.Žemaitaitis siūlo mažesnį akcizo tarifą bešviniam benzinui ir gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veiklos subjektams.

Tokį pasiūlymą Akcizų įstatymo pakeitimo projektui įregistravęs R. Žemaitaitis siūlo, kad akcizas bešviniam benzinui būtų ne 466, o 450 eurų už 1 000 litrų produkto.

R. Žemaitaitis taip pat siūlo, kad gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veiklos, įskaitant akvakultūros ar verslinės žvejybos vidaus vandenyse veiklą, subjektams žemės ūkio produktų gamybai, būtų taikomas 66 eurų už 1 000 litrų produkto akcizų tarifas, per vienus metus neviršijant

Vyriausybės nustatytų gazolių kiekių. Šiuo metu siūloma, kad šis akcizo tarifas būtų 81 euras.

„Akcizo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma žymiai padidinti akcizų tarifus bešviniam benzinui ir gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veiklos subjektams žemės ūkio produktų gamybai, nėra proporcingas ir neatitinka realijų“, – sako pasiūlymą dėl mažesnio akcizo tarifo įregistravęs R. Žemaitaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.