Lietuvoje

2019.10.24 19:24

Bobų vasara džiaugsimės nebeilgai: pasak sinoptikės, kitą savaitę – minusinė temperatūra

Neįprastai šilti spalio orai džiugino lietuvius – fiksuoti net šilumos rekordai, tačiau, sinoptikės Vidos Ralienės teigimu, tokių aukštų temperatūrų jau tikėtis neverta.

„Tai buvo rekordiškai aukštos temperatūros – kartais sušildavo iki beveik 22 laipsnių, kas yra nebūdinga spalio pabaigai.

Pasidžiaugti kiek šiltesniais orais bus galima penktadienį, kai temperatūra kils iki 13–18 laipsnių. Vėsiau bus Žemaitijoje, šilčiau pietiniuose ir pietrytiniuose rajonuose. Bus daugiau debesų, tačiau lyti neturėtų. Bus dar vis malonu eiti pasivaikščioti ir pasidžiaugti auksiniu rudeniu“, – sako sinoptikė.

Anot V. Ralienės, šeštadienį orai pamažu keisis.

„Naktis dar bus šilta, panaši į praėjusias, be lietaus, o dieną į pajūrį ir į Žemaitijos šiaurės vakarinę dalį jau turėtų atkeliauti lietus. Šeštadienis nebebus toks šiltas: Žemaitijoje vos 12–13 laipsnių šilumos, Džūkai galės dar pasidžiaugti 15–17 laipsnių šiluma“, – komentuoja sinoptikė.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad sekmadienį orai turėtų subjurti visoje Lietuvoje, o pirmadienį bus dar vėsiau.

„Debesys uždengs dangų, protarpiais lis, stiprės vėjas ir šilumos jau išties liks nedaug – iki 14 laipsnių pietiniame pakraštyje, o kitur apie 10 laipsnių šilumos. [...]

Pirmadienį šiltesnį pietvakarių vėją pakeis stipresnis ir žvarbesnis šiaurės vakarų vėjas. Protarpiais lis. Nakties ir dienos temperatūra labai mažai skirsis. Naktį – 4–9 šilumos, prie jūros apie 11, o dieną 7–12 laipsnių. Temperatūra dieną bus tokia, kokia yra šiomis naktimis“, – sako LRT RADIJO pašnekovė.

Sinoptikės teigimu, savaitės viduryje lietaus bus mažiau, bet šiluma tikrai negrįš.

„Šalčiausia bus naktimis. Temperatūra bus daugiausia artima nuliui, o trečiadienį didžiojoje šalies dalyje turėtų būti ir neigiama – 1–3 laipsniai šalčio.

Dienomis šiauriniuose rajonuose bus 3–5 laipsniai šilumos, pietvakariniuose ir pietiniuose iki 8, prie jūros gali sušilti iki 9 laipsnių šilumos. Temperatūra bus tikrai būdinga spalio pabaigai“, – teigia V. Ralienė.

Nors temperatūra lapkritį prognozuojama aukštesnė nei įprastai, anot sinoptikės, vidutinė šio mėnesio tempratūra nesiekia nė dviejų laipsnių.

„Net jei ir ji bus šiek tiek aukštesnė, vis tiek nebus labai malonu", – teigia ji.