Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.24 14:27

Socialdemokratai Karbauskio bendražygį apskundė prokurorams – įtaria korupcija

LRT.lt 2019.10.24 14:27

Socialdemokratai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą prašydami įvertinti, ar „valstietis“ Kęstutis Smirnovas galėjo daryti įtaką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovybei skirstant mokesčių mokėtojų pinigus įvairiems sporto projektams, susijusiems su jo rinkimine apygarda, rašoma pranešime.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime atstovų vertinimu, skirstant lėšas, galėjo būti pažeistas viešasis interesas. Abejonių kelia 4 mln. eurų, numatyti įvairiems sporto projektams.

LSDP frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas pažymi, kad šie pinigai buvo skirti po pakartotinio pareiškėjų vertinimo. Po tokio vertinimo finansavimą gavo visai kiti projektai nei buvo numatyta.

Pasak J. Sabatausko, įsakymus skirti pinigus pasirašė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, o Sporto projektų komisijai, kuri vertino paraiškas, pirmininkavo viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

„Finansavimą gavo išskirtinai pareiškėjai iš Vilkaviškio rajono, kuriame į Seimo narius kandidatavo valdančiųjų atstovas K. Smirnovas. Projektų komisija privalėjo atlikti sporto projektų vertinimą, tačiau to nepadarė. Maža to, komisijos pirmininkė nesuorganizavo posėdžio iš naujo pervertintiems projektams išanalizuoti. Kuomet neaiškiomis aplinkybėmis skirstomi mokesčių mokėtojų pinigai, kyla pagrįstų abejonių, ar ministerijos vadovybė veikė skaidriai, teisėtai ir nešališkai“, – apie tai, kodėl kreiptasi į prokurorus, aiškina J. Sabatauskas.

„Valstiečių“ frakcijai priklausantis K. Smirnovas yra Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas.

Socialdemokratas Algimantas Salamakinas, minėtos komisijos narys, sako, kad Seimo nariams nebuvo pateikta išsami informacija apie tai, kaip buvo vertinami minėti projektai.

„Seimo nariams yra apribojama parlamentinės kontrolės teisė. Neleidžiama susipažinti nei su projektais, nei su ekspertų vertinimais. Kaip nebūtų keista, žymią dalį šio finansavimo gauna asmenys susiję su K. Smirnovu“, – nurodo A. Salamakinas, LSDP Seimo frakcijos narys.

Primename, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį paskelbė atlikusi sporto projektų finansavimą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą. STT nurodo, kad reglamentavimas nėra išsamus, gali būti skirtingai interpretuojamas, o tai lemia skaidrumo trūkumo ir korupcijos rizikas.

Sporto rėmimo fondo lėšos šiais metais didėjo dvigubai – iki 13,6 mln. eurų. Planuojama, kad 2021 m. jų bus skirta dar daugiau – beveik 21 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi