Lietuvoje

2019.10.24 16:22

Matijošaičio patarėja tapusi dvyliktokė Meilutytė: sunku po pertraukos grįžti prie vadovėlių

Giedrė Čiužaitė, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2019.10.24 16:22

Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungusi Rūta Meilutytė LRT RADIJUI sako mokanti vaikus plaukimo ir grįžusi į mokyklą. „Šiuo metu einu į 12 klasę suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Grįžusi į Lietuvą supratau, kad noriu baigti mokyklą Lietuvoje“, – sako ji.

– Kaip save vadintum? Plaukike ar buvusia plaukike?

– Nežinau, stengiuosi sau etiketės neklijuoti. Galbūt šiuo metu esu tiesiog kaunietė.

– Neseniai buvo išplatintas pranešimas, kad Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis turi naują patarėją sporto, sporto infrastruktūros vystymo ir sveikos gyvensenos klausimais.

– Šių pareigų pavadinimas yra kiek oficialus, bet taip, kažkas panašaus.

– Ką sutarėte, kad darysi?

– Dar kol kas nesu labai į tai įsigilinusi. Reikės išsiaiškinti, kokios problemos yra Kaune ir ką reikėtų daryti. Žinau, kad Nemuno saloje planuojama statyti vandens sporto centrą, kuriame bus dešimties takų baseinas. Tai bus puiki sporto vieta tiek miesto gyventojams, tiek sportininkams. Taip pat keli baseinai Kaune laukia savo eilės, kada bus renovuoti. Prisidėsiu prie įvairių dalykų. Galbūt labiausiai prie to, kas susiję su vandens sportu.

– Kiek šis darbas užima laiko?

– Dabar yra tik pati pradžia. Kol kas nesu įsibėgėjusi, todėl negaliu pasakyti, kad tai užima daug laiko. Manau, kad viskas priklauso nuo asmens, kiek jis pats nori į tai įdėti laiko. Stengiuosi kasdien analizuoti, skaityti, domėtis miestu, kalbėtis su žmonėmis, pažįstamais ir sporto atstovais. Noriu kuo geriau suprasti esamą situaciją ir pasižiūrėti, kas galėtų būti geriau.

– Nemažą dalį gyvenimo praleidai kituose pasaulio miestuose. Ar yra dalykų iš tų miestų, kuriuos norėtum matyti Kaune?

– Be abejo, yra dalykų, kurie praverstų Kaunui, tačiau dar reikės pagalvoti, kokį pavyzdį būtų galima pritaikyti.

– Šiuo metu esi dvyliktokė?

– Šiuo metu einu į 12 klasę suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Grįžusi į Lietuvą supratau, kad noriu baigti mokyklą Lietuvoje. Nors mokyklą baigiau ir Anglijoje, tačiau nelaikiau egzaminų, nes tuo metu vyko olimpiada ir aš turėjau išvažiuoti. Dabar esu moksleivė.

– Kuris dalykas sunkiausias?

– Santykis su matematika nepasikeitė – labai sunku. Kiti dalykai sekasi daug geriau. Sunku po tokios pertraukos grįžti prie vadovėlių, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai.

– Pavasarį laikysi egzaminus?

– Taip.

– Valios, kurios reikėjo baseine, dabar reikia kituose dalykuose?

– Manau, kad valia atsiranda ten, kur tu jos nori.

– Žinutėse apie naujas pareigas buvo rašoma, kad įsipareigoji baigti aukštąjį mokslą. Ar jau turi planų, kur stosi?

– Kol kas viskas yra tik idėjos, bet manau, kad stosiu į Vytauto Didžiojo universitetą. Nenoriu nieko prižadėti – pirmiausia noriu baigti mokyklą. Jei viskas bus gerai, manau, kad įstosiu.

– Yra sportininkų, kurie tampa politikais. Ar tau įdomi politika?

– Jeigu sakysiu ne, greičiausiai kiek keistai nuskambės, nes pradėjau eiti mero patarėjos pareigas. Stengiuosi nežiūrėti į tai, kaip į politiką, tačiau, atsakant į jūsų klausimą, politika manęs nelabai domina.

– Kaip jautiesi baigusi karjerą? Ar dar bus progų grįžti?

– Aš dar durų visiškai neuždariau. Dėl savo malonumo kartais įšoku į baseiną. Kol kas stengiuosi negalvoti. Jei norėsiu plaukti, prieš tai turėsiu daug padirbėti su savimi, o tik po to sportas.

– Ar dabar treniruoji vaikus?

– Šiuo metu kelias dienas per mėnesį Druskininkuose treniruoju įvairaus amžiaus vaikus. Manau, kad man sekasi išties neblogai. Įdomu būti su vaikais ir bandyti jiems paaiškinti apie plaukimą ir leisti kartu laiką. Man pačiai tai yra savotiškas iššūkis, nes vienas dalykas yra jausti plaukimą pačiai, o kitas – bandyti tą jausmą paaiškinti kitam žmogui.

– Kas yra geras treneris?

– Geras treneris niekada nenustoja mokytis. Neretai būna taip, kad, sukaupę didelę patirtį, šie nustoja domėtis ir bandyti naujus dalykus. Matydami, kad koks nors vienas metodas veikia, jie bijo rizikuoti, išbandyti naujoves ir toliau saugiai dirba. Geras treneris nebijo ir mokosi.

– Galbūt ateityje norėtum būti plaukimo trenere?

– Nežinau, kol kas apie tai negalvoju.

– Ar vis dar yra Rūtos Meilutytės fondas?

– Jis vis dar egzistuoja, tačiau nėra aktyvus. Anksčiau mes rengdavome tokį šeimos turnyrą, varžybas, tačiau ta veikla sustojo ir aš prie jos negrįžau, nes neturėjau laiko ir buvo kiti prioritetai. Manau, kad ateityje vėl prie šio fondo grįšiu. Turiu kelias idėjas, kurias norėčiau įgyvendinti. Manau, kad dar apie tai išgirsite.

– Kaip sekasi Kaune? Ar žmonės prašo autografų?

– Pasitaiko, bet kuo daugiau aš būnu mieste, tuo daugiau žmonės mane mato kaip dar vieną gyventoją.

– Kurios Kauno vietos tau yra pačios mėgstamiausios?

– Man labai patinka Laisvės alėja, Žaliakalnis. Turiu daug mėgstamų vietų, todėl visų neatskleisiu.

– Ar domiesi kitu sportu, stebi varžybas?

– Aš niekada daug sportu nesidomėjau – tiesiog buvau užsiėmusi savo pačios sportu. Dabar pradedu labiau juo domėtis.

– 13-metę krepšininkę Justę Jocytę jau pakvietė į moterų krepšinio rinktinę. Ko palinkėtum tokiems jauniems sportininkams, kurie dėl savo talento patenka į mikrofonų pasaulį?

– Palinkėčiau, kad atsiradęs dėmesys kuo mažiau drumstų gyvenimą. Stay humble, kaip sakoma.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Pokalbio įrašas:


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.