Lietuvoje

2019.10.24 10:45

Nausėda pagerbė žydus gelbėjusio japonų diplomato Sugihara atminimą

BNS2019.10.24 10:45

Prezidentas Gitanas Nausėda pagerbė žydus gelbėjusio japonų diplomato Ch. Sugihara atminimą.

Kaip ketvirtadienį pranešė prezidentūra, vizito Japonijoje metu šalies vadovas apsilankė Ch. Sugihara memorialiniame muziejuje ir padėjo vainiką prie jam skirto paminklo.

Taip pat skelbiama, kad G. Nausėdos apsilankymo garbei buvo atidengta Ch. Sugihara skirta atminimo lenta.

„Ch. Sugihara yra viena ryškiausių mūsų valstybes siejančių asmenybių. Lietuva ir Japonija bendrai puoselėja jo žygdarbio atminimą. Dabarties kartoms Ch. Sugihara yra tolerancijos, žmogiškumo ir teisingumo pavyzdys. Pareiga žmogiškumui jam buvo aukščiau už įprotį paraidžiui laikytis taisyklių. Iki šiol jis įkvepia mus savo žygdarbiu“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.

1939–1940 metais Kaune veikusio Japonijos konsulato vicekonsulo pareigas ėjęs Ch. Sugihara išduodavo Japonijos tranzitines vizas žydams.

Nors vizų išdavimas prieštaravo tuometinei jo vyriausybės politikai, toks jo poelgis išgelbėjo daugiau kaip 6000 gyvybių.

Už šį humanišką poelgį 1985 metais Izraelio Jad Vašem centras suteikė Ch. Sugihara Pasaulio tautų teisuolio vardą.

Pasak prezidento, Ch. Sugihara yra Lietuvos ir Japonijos bendrystės simbolis, o jo atminimo puoselėjimas prisideda prie tarpvalstybinių, ekonominių, kultūrinių ir švietimo ryšių su Japonija stiprinimo.

Minint 80-ąsias Japonijos diplomato veiklos Kaune metines, 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Ch. Sugihara metais. Kartu bus minima ir šio japonų diplomato 120-oji gimimo sukaktis.

Su Ch. Sugihara susiję miestai Japonijoje jungiasi į naują turistinį maršrutą, plėtoja turizmo infrastruktūrą ir patys noriai plečia ryšius su Kaunu, kuriame veikia Ch. Sugihara memorialinis muziejus. Dėl objektų, susijusių su Ch. Sugihara veikla Kaune, Lietuvoje apsilanko vis daugiau japonų turistų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt